https://jurnalist.com.tr/ Etkin Seçkin Haber Sitesi tr 23.07.2024 18:16:37 Jurnalist Jurnalist Haber Detay - Jurnalist Haber Sitesi

Orgeneral A.Ç. Menzil Tarikatından mı?!

Davanın bir tarafı duruşmaları izleyip haberleştirmemden rahatsızlık duysa da fikr-i takip adına Jandarma teşkilâtında neler olduğunu anlatmaya devam…

Evvela 7 aydır takip ettiğimiz davanın konusunu hatırlatalım.

12 Kasım 2021’de Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı Öğretim Başkanlığı’nda bir yüzbaşı ile başçavuş arasında “Atatürk ve Vahdettin” tartışması yaşanır. İddiaya göre; 2018’de Suriye’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekâtı’ndaki kahramanlıklarıyla bilinen Yüzbaşı C.H., Nutuk’a atıfla Vahdettin için “hain” deyince, astsubay başçavuş C.D., “Padişahlara hain diyen haindir.” karşılığını verir. İşte bu tartışma nedeniyle Yüzbaşı C.H. hakkında hem disiplin soruşturması hem de dava açılır.

Süreçte özetle şunlar yaşanır:

Tartışmanın idareye intikal etmesinden sonra düzenlenen tutanakta Yüzbaşı C.H.’nin anlatımlarına yer verilmez… C.H. buna itiraz edince ikinci bir tutanak düzenlenir… Her iki tutanakta da sadece o tartışmadan söz edilip disiplin soruşturması başlatılır.

Ancak soruşturma sırasında tutanağa, başçavuş C.D. ve odadaki diğer başçavuşların ifadesinden hareketle bu defa Yüzbaşı C.H.’nin şunları da söylediği yazılır:

“Şu an iktidarda olanlar devletin bütün malını özelleştirme ile sattı, satacak başka bir şey bırakmadılar, şimdi ne yapacaklar… Bu devletin başındaki, çocuklarımızın rızkını yandaşlarına peşkeş çekti, Türk Telekom’u yandaşlara 5 milyona sattı, onlar da Araplara 40 milyona sattı, bütün malları böyle sattırdı, çocuklarına 40 tane gemicik aldırdı, TÜRGEV’e devletin parasıyla Amerika’da kocaman bir bina yaptırdı, bu iktidardakilerin hepsi hain… Bunlar değil mi çadır mahkemesini kurarak teröristleri beraat ettiren, bunlar değil mi sınırdan teröristleri geçirerek bayraklarla karşılatan, bunlar değil mi TSK’ya FETÖ’cüleri dolduran? Akar’ı şimdi Milli Savunma Bakanı yaptılar, ülkeyi tek kişinin yönetimine bırakırsan olacağı budur… Türkler tarihin hiçbir devrinde yönetimi tek adama bırakmadı, şimdi tek adama bıraktılar, ülkenin durumu her gün kötüye gidiyor.”

Bunun ardından Yüzbaşı C.H.’nin dört kez görev yeri değiştirilir, kendisine aylıktan kesme cezası verilir, açığa alınır ve Jandarma’dan ihracı gündeme gelir. Beraberinde de hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulur.

C.H.’nin avukatlarının iddialarına göre; “Atatürk ve Vahdettin” tartışmasının büyüyeceği anlaşılınca, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlaması kurgulanmıştır… Öyle ki, C.H. aleyhine tanıklık yapan tüm başçavuşların ifadeleri noktası virgülüne, hatta kelime yanlışlıklarına kadar aynıdır… Ve bunu yapanlar da Jandarma’daki Menzil tarikatıdır…

Avukatların iddiaları bir yana; C.H. hakkındaki iddianameyi düzenleyen Savcı bile, “C.H. aleyhine ifade veren dört astsubayın aynı rütbe ve görevde bulunmaları sebebiyle beyanlarının mesleki dayanışmaya matuf olabileceğine” dikkat çekmekle kalmaz; olaydan sonra düzenlenen tutanakta “Cumhurbaşkanına hakaret” iddia ve isnatlarının yer almadığını, bunun da C.H. lehine bir delil olduğunu vurgular. Ama sonuçta C.H. hakkında Erdoğan’a hakaretten dava açılır.

İfadeleri Çelişti

İşte geçen hafta bu davanın ikinci celsesi görüldü. Yaklaşık 4 saat süren duruşmada. C.H. aleyhine ifada veren üç astsubay başçavuş ile Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı Öğretim Başkanı Jandarma Albay N.T. tanık olarak dinlendi.

İlk tanık Astsubay Başçavuş C.D., tutanakta yer alan yukarıda aktardığımız bölümü birebir anlatıp Yüzbaşı C.H.’nin padişahlara ve devlet büyüklerine hakaret ettiğini öne sürerken, “Hulusi Akar’ın MSB’ye FETÖ’cüleri doldurduğunu söyledi, ama Tayyip’in adı geçmedi.” ifadesini kullandı. C.D., C.H.’nin annesine küfrettiğini belirtirken de, “Anamı sinkaf edeni vururum. Bizim işimiz askerlik, adam öldürme sanatıdır.” dedi.

Devamında özetle şu diyaloglar yaşandı:

C.D. : “Albay N.T.’nin odasına gittim, yoktu. Cep telefonundan aradım, ‘Biraz sonra geliyorum.’ dedi. Tekrar gittim, durumu arz ettim. Herkesi dinledi.”

Hakim: “Tutanak tutmayıp sözel mi dinledi?”

C.D. : “Ben tuttuğu tutanağı hiç görmedim, içeriğinden haberim olmadı. Ancak mahkemeye intikal edince gördüm.”

Av. Serdar Öztürk: “Vahdettin konusu nasıl geçti?”

C.D. : “Vahdettin kelimesi geçmedi. ‘Osmanlı’nın son padişahları’ diye geçti. Atatürk kelimesi de geçmedi.”

Av. Öztürk: “Jandarma’da Cumhurbaşkanına hakaret edildiğinde nasıl bir işlem yapılıyor? Tutanak mı tutuluyor? Komutanınız Albay N.T.ye bunu da anlattınız mı?”

C.D. : “Evet.”

Hakim: “Özellikle C.H.’nin Cumhurbaşkanını kastederek söylediklerini detaylı anlattınız mı?”

C.D. : “Hayır. Kendisi defalarca rahmetli anneme küfretti. Beni uzun tutmadı. ‘Tamam, ben gereğini yaparım.’ dedi, çıkarttı.”

Av. Öztürk: “N.T. ifadesinde, sizinle telefonla görüştükten sonra tutanak tuttuğunu söylüyor. Şuna bakın, o tutanakta Cumhurbaşkanına hakaret yok. Ayrıca N.T.’nin yanına gittiğinizi, onun tüm astsubayları çağırıp hepsiyle tek tek görüştüğünü anlattınız. Bu tutanak o görüşmeden sonra mı düzenlendi?”

C.D. : “Bilmiyorum, bana vermediler.”

Erdoğan’ın Avukatı: “Sürekli Menzil Tarikatı Ne Alâkâ?”

C.D.’nin çapraz sorgusu sırasında Yüzbaşı C.H.’nin avukatı Serdar Öztürk, JÖAK Tugay Komutanı Y.Z.C.’nin Menzil tarikatı mensubu olduğunu iddia edince Erdoğan’ın avukatı, “Sürekli Menzil tarikatı… Olayla ne alâkası var?” sorusunu yöneltirken Hakim de, “Bunu siz iddia ediyorsunuz. Delilini dosyaya koyun.” dedi.

Bunun üzerine Av. Öztürk, “Sizden MİT’e yazı yazıp Jandarma’da Menzil yapılanması olup olmadığını sormanızı istedik. Ama reddettiniz. Örneğin Orgeneral A.Ç. Menzil tarikatından. İtirazı varsa her yerde yüzleşirim. Dolayısıyla bu çocuğu atmaya çalıştılar. Çoğu yazının altında da A.Ç.’nin imzası var.” karşılığını verirken Erdoğan’ın avukatı, “Hâlâ Menzil diyor.” şeklinde tepki gösterdi.

Her Şeyi Hatırladı Bunu Hatırlamadı

İkinci tanık Astsubay Kıdemli Başçavuş M.U. da tartışmanın içeriğiyle ilgili olarak aynı iddiaları dillendirirken Astsubay C.D. için, “Arkadaşımızın milli manevi hassasiyetleri yüksek. Bizim de aynı şekilde. Ama C.H.’ye cevap vermek istemedim.” dedi.

M.U., tartışmadan sonra JÖAK Öğretim Başkanı Albay N.T. ile görüşüp görüşmediğini hatırlamadığını bildirince Hakim, “Bu kadar konuyu hatırlayıp bunu muğlak bırakmanız…” uyarısında bulundu.

Ancak M.U., benim her duruşmayı izlememden duydukları rahatsızlığı anlatmaya başladı. Hakim de, “Onu sormuyorum. Resmi ifade vermeden önce N.T. seninle görüştü mü?” diye sordu. M.U.’nun, “Mutlaka görüşmüştür.” cevabı üzerine Hakim bir kez daha, “Görüştü mü görüşmedi mi?” sorusunu yöneltti. M.U. bu defa, “Görüştü.” dedi.

Av. Serdar Öztürk’ün, “Vahdettin konusu nasıl geçti?” sorusunu da M.U. “İsim zikredilmedi. Osmanlı padişahları dendi.” diye cevaplandırdı.

Diyaloglar şöyle sürdü:

Av. Öztürk: “Albay N.T.’nin düzenlediği tutanakta, Cumhurbaşkanına hakaretle ilgili bir şey olmadığını biliyor musun?”

M.U. : “Tutanağı ben tutmadım. Devrem olan Albay N.T. gazi kahraman bir Türk subayıdır.”

Av. Öztürk: “Öğrendiğinde, ‘Devrem, komutanım Cumhurbaşkanına hakareti telefonda bildirdi, niye yazmadınız?’ dedin mi?”

M.U. : “Soruşturma sürecini bilmiyorum.”

İfadesinde M.U., “Herkes bizden daha mı Atatürkçü?” derken Mahkeme Hakimi, M.U. ile C.D.’nin ifadeleri arasındaki çelişkilere dikkat çekti.

Bu arada Erdoğan’ın avukatı, “İki saati geçti ya…” diye şikâyetçi olunca Yüzbaşı C.H., “Hayatım sözkonusu Avukat Bey. Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanıyorum.” cevabını verdi.

İfadelerde C.H.’nin Adı Bile Yanlış Yazılmış

Üçüncü tanık Jandarma Kıdemli Başçavuş H.F. de C.H.’ye atfedilen söylemleri tekrarlarken Astsubay C.D.’nin olayı telefonda Albay N.T.’ye anlatıp anlatmadığını, yanına gidip gitmediğini hatırlamadığını bildirdi.

Albay N.T.’nin kendisiyle de görüştüğü yönündeki ifadesi sorulunca kesinlikle Albay N.T. ile görüşmediğini belirten H.F., olayın başından sonuna kadar odada olmadığı için Vahdettin konusunun geçip geçmediğini bilmediğini kaydetti.

Hakimin, “Albay N.T.’nin düzenlediği tutanakta Cumhurbaşkanı ile ilgili en ufak bir ifade yok. Sizdeki işleyişe göre, normal mi?” sorusunu, “Bilmiyorum.” diye cevaplandıran H.F., Av. Serdar Öztürk’ün, “İfadenizi okuyup mu imzaladınız? Jandarma’nın disiplin soruşturmasında sizin ve diğer iki tanığın ifadesi maddi hatalarına kadar aynı. Örneğin C.H.’nin adı C.Y. diye yazılmış. Bu diğer iki tanığın ifadesinde de var. Olağan mı? Bu ifadeyi müfettişler mi önünüze koydu?” sorusuna ise, “Ben kendi ifademden sorumluyum. C.Y.’yi hatırlamıyorum. Esasa bakınca, ne olduysa onu anlattım.” karşılığını verdi.

Ve Komutan: “Vahdettin’in Adı Geçti”

Dinlenen son tanık tutanakları düzenleyen JÖAK Öğretim Başkanı Kıdemli Albay N.T. oldu. Astsubay C.D.’nin kendisine anlattıklarını aktaran N.T., sonrasında diğer tanıkların tümüyle görüştüğünü bildirdi.

Hakim, tanıklardan H.F.’nin kendisiyle görüşmediğini belirttiğini söylediğinde N.T., görüştüğünü vurguladı. Ancak duruşma salonunda olan H.F., görüşmediğini tekrarlayınca N.T., “Ben yanlış hatırlıyorum o zaman.” dedi.

Hakim’in bir diğer sorusu, “Vahdettin’in ismini telaffuz ettiler mi?” oldu. Albay N.T., “Evet.” karşılığını verdi. N.T., “Hepsi mi?” sorusunu da, “Hepsi.” diye cevaplandırınca Hakim, “Ama hepsi Vahdettin’in adının geçmediğini söylediler.” hatırlatmasında bulundu. N.T. ise, “Hayır, söylediler.” dedi.

Albay N.T.’nin ifadesi de özetle şu diyaloglarla tamamlandı:

Hakim: “12 Kasım 2021 tarihli tutanağı okuyorum. Bu tutanakta eksiklikler var. Cumhurbaşkanı, özelleştirmeler, gemicikler, tek adam vs. yazmamışsınız. Telefonda öğrendiklerinizi tutanağa neden geçmediniz? Tutanağı bu 8 kişiyle görüştükten önce mi sonra mı düzenlediniz?”

N.T. : “Hepsiyle sözel olarak görüştükten sonra.”

Hakim: “Hepsinden bunları öğrendiniz. Neden yazmadınız?”

N.T. : “C.H’ye karşı bir tavır almak gibi olmasın diye. Objektif olma adına. O tutanak disiplin soruşturmasının başlaması için yeterliydi. Soruşturma sürecinde bunların ortaya çıkacağını bildiğim için yazmadım.”

Hakim: “Askerlikte Cumhurbaşkanına hakaretin karşılığı nedir?”

N.T. : “İhraçtır.”

Hakim: “C.D.’ye karşı yapılan eylemin yanında daha ağır, ihracı gerektiren bir eylem, öğrendiğiniz bir yığın bilgi var. 7 kişi Cumhurbaşkanına hakaret etti diyor ve bu daha vahim olanı tutanağa bağlamıyorsunuz.”

Av. Öztürk: “Bakın, hepsi Vahdettin adının geçmediğini söyledi; ama geçmiş.”

Duruşmanın sonunda Yüzbaşı C.H.’nin avukatı Öztürk, Jandarma’da Menzil dahil tüm cemaat ve tarikat yapılanmasına ilişkin MİT’ten bilgi alınması yönündeki talebini tekrarlarken Av. Süleyman Demirel İlbak da, “Albay N.T.’ye teşekkür ediyoruz. Diğer tanıkların çelişkilerini ve kumpası ortaya koydu. C.H. ile ilgili iddiaların kurgu olduğu ortaya çıktı. Vahdettin’e ‘hain’ dediği için olmadık suçlamalarla karşılaştı. 3 yıldır mağdur.” dedi.

Mahkeme, Av. Öztürk’ün talebini bir kez daha reddederken duruşmayı Aralık’a erteledi.

Tüm okurlarımızın bayramı kutlu olsun.

Müyesser YILDIZ
17 Haziran 2024

Yazar Sayfası: Yazarın Köşesi: / Tarih: 20.06.2024 08:40:54 / Okunma = 18634

Yazarın Diğer Yazıları

Psikojenik Amnezi (Yakınsak Aklın Unuttukları)
[ Ali Kurt ]

Bir Akıllının Taşınamaz Sırları
[ Ali Kurt ]

Evlilik mi, Bir Daha Düşün?
[ Ali Kurt ]

Kemik Kıran
[ Ali Kurt ]

Solak Nene, Eski Defter
[ Ali Kurt ]

Askıda Kalan Hayatlar
[ Ali Kurt ]

Delimsek
[ Ali Kurt ]

Arınma Seremonileri
[ Ali Kurt ]

Bir İktidar Bu Kadar mı Basiretsiz Olur! Bir İktidar Bu Kadar mı Basiretsiz Olur! (781)
TOP PEŞİNDE KOŞANLARA İNAT TOP PEŞİNDE KOŞANLARA İNAT (1043)
O Akçeyi Her Babayiğit Taşıyamaz! O Akçeyi Her Babayiğit Taşıyamaz! (19175)
İnsan Hakları Konseyi Seçimi İnsan Hakları Konseyi Seçimi (23397)
Daha Ne Verelim Emperyalist Abilere?! Daha Ne Verelim Emperyalist Abilere?! (18252)
SAYILARLA SİYASET ARENAMIZ-2 SAYILARLA SİYASET ARENAMIZ-2 (19191)
Avrupa Birliği Değişime Gebe Avrupa Birliği Değişime Gebe (19348)
Rumlara Güven Duymak Rumlara Güven Duymak (19675)
Asıl Müdahale Bundan Sonra Asıl Müdahale Bundan Sonra (22450)
Otur Oturduğun Yerde! Otur Oturduğun Yerde! (22744)
Bölgesel Dengeler Hızla Değişiyor Bölgesel Dengeler Hızla Değişiyor (26404)
Kelaynaklar Kelaynaklar (30249)
Kıbrıs’ın Sahibi Biziz Kıbrıs’ın Sahibi Biziz (27328)
Farz Edelim ki Erdoğan gerçekten aday olmayacak, ne değişir? Farz Edelim ki Erdoğan gerçekten aday olmayacak, ne değişir? (27380)
Türkiye mi AB’ye, AB mi Türkiye’ye muhtaç? Türkiye mi AB’ye, AB mi Türkiye’ye muhtaç? (32807)
Cahilliğin Özendirilmesinin Sonucu... AKP Kazdığı kuyuya Düştü! Cahilliğin Özendirilmesinin Sonucu... AKP Kazdığı kuyuya Düştü! (29989)
ABD ve İsrail’in Çöküş Süreci mi Başlıyor ABD ve İsrail’in Çöküş Süreci mi Başlıyor (30121)
31 Mart Uçurumdaki Son Daldı!.. 31 Mart Uçurumdaki Son Daldı!.. (31614)
SAYILARLA SİYASET ARENAMIZ-1; partiler, yöneticiler, delegeler, üyeler, seçimler, Seçmenler ve sandık görevlileri ... ve müteahhitler SAYILARLA SİYASET ARENAMIZ-1; partiler, yöneticiler, delegeler, üyeler, seçimler, Seçmenler ve sandık görevlileri ... ve müteahhitler (33746)
KANUNSUZ CEZA: LİNÇ KANUNSUZ CEZA: LİNÇ (31690)
Ekonomik Öngörülerin Çöktüğü Bir Dönem! Ekonomik Öngörülerin Çöktüğü Bir Dönem! (31842)
Türkçe Niye Yok ? Türkçe Niye Yok ? (31163)
Doğu Akdeniz’de Temelden Değişiklikler Doğu Akdeniz’de Temelden Değişiklikler (31542)
HANEDAN DÜĞÜNÜ… HANEDAN DÜĞÜNÜ… (32199)
Doğru mu, Yalan mı? Doğru mu, Yalan mı? (30699)
Evrim, Karşı Evrim, Devrim, Karşı Devrim… Evrim, Karşı Evrim, Devrim, Karşı Devrim… (32950)
Yanlış Strateji, Yanlış Başlangıç Yanlış Strateji, Yanlış Başlangıç (35101)
Müzakerelerin İçeriği Değişir mi? Müzakerelerin İçeriği Değişir mi? (33475)
Teğmenlerin İhracında En Çok Buna Şaşırdım Teğmenlerin İhracında En Çok Buna Şaşırdım (34577)
CUMHURBAŞKANI… CUMHURBAŞKANI… (35367)
Batı, Kıbrıs Müzakerelerini Neden Başlatmak İstiyor? Batı, Kıbrıs Müzakerelerini Neden Başlatmak İstiyor? (35969)
Devlete Küsmek! Devlete Küsmek! (32024)
Seçimden Sonrası Tufan!.. Seçimden Sonrası Tufan!.. (33328)
Soğuk Savaş Kızışıyor Soğuk Savaş Kızışıyor (33877)
Askeri Sınavlarda Neler Olmuş Neler!.. Askeri Sınavlarda Neler Olmuş Neler!.. (36434)
Küresel Güç Değişikliği Başladı Küresel Güç Değişikliği Başladı (32913)
Nüfusun artmasından medet ummak! Nüfusun artmasından medet ummak! (36371)
Dost musunuz Düşman mı? Dost musunuz Düşman mı? (34884)
Sahte Politikaların Efendileri! Sahte Politikaların Efendileri! (35855)
AB-Türkiye İlişkilerinde Yeni Aşama AB-Türkiye İlişkilerinde Yeni Aşama (34073)
“Agapite Tayyip”… “Agapite Tayyip”… (37179)
Özeleştiri Zamanı Geldi Özeleştiri Zamanı Geldi (35066)
Nüfusun artmasından medet ummak! Nüfusun artmasından medet ummak! (36859)
Dünyada hoş bir seda bırakıp giden babam Prof. Dr. Hakkı Atun Dünyada hoş bir seda bırakıp giden babam Prof. Dr. Hakkı Atun (43678)
AB’nin Çirkin Tarafgirliği AB’nin Çirkin Tarafgirliği (38736)
İsrail Mallarının Boykotu Zırvası… İsrail Mallarının Boykotu Zırvası… (35439)
Son Tecavüz!.. Son Tecavüz!.. (35483)
Doğu Akdeniz’i Asla Kaybedemeyiz Doğu Akdeniz’i Asla Kaybedemeyiz (40378)
100 YILLIK CUMHURİYET’TE SINIF MÜCADELELERİ 100 YILLIK CUMHURİYET’TE SINIF MÜCADELELERİ (38116)
Filistin Nere, İsrail Nere! Filistin Nere, İsrail Nere! (37137)
Filistinliler ve Kıbrıs Türkleri Filistinliler ve Kıbrıs Türkleri (43729)
“N’oldu İslamcı, Raks Ediyırdın!” “N’oldu İslamcı, Raks Ediyırdın!” (43340)
Terör Örgütleri Niye Kuruldu Terör Örgütleri Niye Kuruldu (38783)
“Lütfen” Terör Örgütleriyle İlişkinizi Keser misiniz?! “Lütfen” Terör Örgütleriyle İlişkinizi Keser misiniz?! (41780)
Beklentiler Boşa Çıktı Beklentiler Boşa Çıktı (37489)
Bu Kış Çok İnsan Ölecek! Bu Kış Çok İnsan Ölecek! (35914)
Yanlış gündemli CHP kongreleri üzerine Yanlış gündemli CHP kongreleri üzerine (38420)
LAİKLİK: SEN SAĞ BEN SELAMET LAİKLİK: SEN SAĞ BEN SELAMET (42154)
Rumlar Niçin Müzakerelere Geri Dönüş İstiyor-1 Rumlar Niçin Müzakerelere Geri Dönüş İstiyor-1 (42680)
Beni %48 listesinden düş Bay Kemal! Beni %48 listesinden düş Bay Kemal! (36731)
Menendez’in Türk Düşmanlığının sebebi ne? Menendez’in Türk Düşmanlığının sebebi ne? (49488)
Kılıçdaroğlu’nun kaybettiği itibar Kılıçdaroğlu’nun kaybettiği itibar (40447)
BM kimi koruyor? BM kimi koruyor? (41743)
Hayaller Türkiye Yüzyılı… Gerçekler Ruanda!.. Hayaller Türkiye Yüzyılı… Gerçekler Ruanda!.. (47048)
ATATÜRK VE ERMENİLER ATATÜRK VE ERMENİLER (48557)
Kıbrıs’ta Taraflı Görev Yapan BM barış Gücü Kıbrıs’ta Taraflı Görev Yapan BM barış Gücü (52702)
Afrika’ya Uyandırma Desteği Afrika’ya Uyandırma Desteği (50112)
Başbakan Erdoğan’ı “Yakmayı” Düşünürken!.. Başbakan Erdoğan’ı “Yakmayı” Düşünürken!.. (57619)
CHP, AKP’den Tüm Kötü Zihniyeti Emanet Aldı CHP, AKP’den Tüm Kötü Zihniyeti Emanet Aldı (54145)
Türkiye’nin Kıbrıs ve AB Stratejisi Türkiye’nin Kıbrıs ve AB Stratejisi (50413)
İktidarın çıkmaz yolu İktidarın çıkmaz yolu (50859)
Türkiye’nin Ortadoğu Açılımı Türkiye’nin Ortadoğu Açılımı (47528)
Türkiye - NATO Toplantısının Perde Arkası Türkiye - NATO Toplantısının Perde Arkası (50456)
Bu Kadarını Lord Curzon Bile Hayal Etmemiştir!.. Bu Kadarını Lord Curzon Bile Hayal Etmemiştir!.. (63307)
Bâis-i şekvâ bize hüzn-i umûmîdir Kemâaaaaal! (N.Kemal) Bâis-i şekvâ bize hüzn-i umûmîdir Kemâaaaaal! (N.Kemal) (77664)
Kahrolası İyimserler! Kahrolası İyimserler! (47603)
AB Sorunun Farkında AB Sorunun Farkında (54011)
Darbeci General: “15 Temmuz İçin Sus Emri Verildi”!.. Darbeci General: “15 Temmuz İçin Sus Emri Verildi”!.. (67448)
Türkiye'yi Dışlama Senaryosu mu? Türkiye'yi Dışlama Senaryosu mu? (46521)
En çok sevilen kişilikten, en çok nefret edilen bir kişiliğe doğru son hızla gidiyorsun Kılıçdaroğlu! En çok sevilen kişilikten, en çok nefret edilen bir kişiliğe doğru son hızla gidiyorsun Kılıçdaroğlu! (57229)
Kemal Kılıçdaroğlu CHP başından gitmediği sürece benim için CHP bitmiştir, oy vermem. Neden mi? Kemal Kılıçdaroğlu CHP başından gitmediği sürece benim için CHP bitmiştir, oy vermem. Neden mi? (51804)
AB’deki Yeni Oyun AB’deki Yeni Oyun (45867)
CHP’de yalapşap kongreler çözüm getiremez ! CHP’de yalapşap kongreler çözüm getiremez ! (63930)
“Bu Adam İçin Değmezdi”!.. “Bu Adam İçin Değmezdi”!.. (56028)
Türkiye’ye Bir de Uzaktan Bakın Türkiye’ye Bir de Uzaktan Bakın (51204)
Diyorlar ki ekonomi düzelir mi? Diyorlar ki ekonomi düzelir mi? (51675)
BM’nin İşi Zor BM’nin İşi Zor (48791)
Kılıçdaroğlu’nun İşgalci Kafası… Kılıçdaroğlu’nun İşgalci Kafası… (50488)
AB’nin Gündeminde Kıbrıs Sorunu Yok AB’nin Gündeminde Kıbrıs Sorunu Yok (55875)
Araba devrilmeden yazdıklarım. Araba devrilmeden yazdıklarım. (57690)
Kınadığınla sınanmak! Kınadığınla sınanmak! (52221)
Anket oranları neden birbirine yakın gösteriliyor? Anket oranları neden birbirine yakın gösteriliyor? (58057)
ERDOĞAN NEDEN BU KADAR HIRÇIN? ERDOĞAN NEDEN BU KADAR HIRÇIN? (52483)
Muharrem İnce’ye oy veren vatanı tehlikeye atar! Muharrem İnce’ye oy veren vatanı tehlikeye atar! (64622)
Türklerin Kardeş Kömeği Türklerin Kardeş Kömeği (57902)
AB Kıbrıs’tan Bıktı mı? AB Kıbrıs’tan Bıktı mı? (54043)
Erdoğan gidecek de, peki yerine kim gelecek? Erdoğan gidecek de, peki yerine kim gelecek? (56630)
Muharrem İnce’ye oy vermek… Muharrem İnce’ye oy vermek… (50183)
Kıbrıs Niye Önemli Kıbrıs Niye Önemli (49931)
Rumların “çözüm” modeli! Rumların “çözüm” modeli! (49228)