Yılmaz Ozdil den müthiş bir yazı daha

Yılmaz ÖZDİL


Milli mücadelenin sembol şehri Sivas ta İstiklal Caddesi ni Mursi Caddesi olarak değiştirmeye kalktılar.
Asrın liderimize göre Özgür Suriye Ordusu tıpkı Kuvayi Milliye yse, şeriatçı Mursi den rahat rahat İstiklal Savaşı şehidi olur tabii… Katarlılardan da Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti kurduk muydu, tamamdır gari.

15 Temmuz un yıldönümü töreninde, Vahdettin in posterini taşıdılar.
ABD de yaşayan feto yu lanetlerken, İngiliz gemisiyle kaçan Vahdettin i alkışlamak, hakikaten “milli şuur” ister yani.

ABD yaptırım uygulamasın diye S400 leri aktive etmeyeceğimiz, fişini bile takmadan depoya kaldıracağımız ortaya çıktı.
Böylece… Parasını peşin peşin ödediğimiz halde F35 lerini alamayan, parasını peşin peşin ödediğimiz halde S400 lerini kullanamayan, güya hem F35 leri hem S400 leri olduğu halde, aslında ikisine de sahip olmayan dünyadaki ilk ve tek ülke olduk.

Her yaz olduğu gibi gene ormanlarımız yanmaya başladı.
F35 uçaklarını alıp almayacağımızı merak eden sayın ahalimiz, neden hâlâ yangın söndürme uçağımız olmadığını gene merak etmedi.

Sayın yandaş medyamız “yerli ve milli helikopter yaptık, Pakistan a 30 adet Atak helikopteri sattık, 1.5 milyar dolarlık helikopter ihracatı yaptık” diye manşet üstüne manşet atmıştı, bangır bangır bağırmıştı.
Ama… Helikopter filan ihraç edemediğimizi tek sütun bile yazmadılar.
Çünkü… Yerli ve milli denilen helikopterimiz yerli ve milli kaportadan ibaret.
Motorunu Amerikan Honeywell şirketiyle İngiliz Rolls Royce şirketi üretiyor, Rusya dan S400 füzesi aldığımız için motorları bize vermiyorlar, e motor olmazsa bizim yerli ve milli kaporta uçamıyor, bu yüzden bizim bademler Fransa ve Polonya dan fellik fellik motor arıyor, Fransa veya Polonya dan motor alabilirlerse yerli ve milli (!) helikopteri tamamlayacaklar,
ama küçük bi pürüz olacak, Pakistan a gene satamayacaklar, çünkü, Fransa ve Polonya motorları Himalaya yüksekliğinde uçamıyor, e Himalaya da uçamayan helikopteri Pakistan ne yapsın birader?

Son 18 günde, Hakkari de dört şehit verdik, Hakurk ta bir şehit verdik, Adıyaman da bir şehit verdik, Erbil de bir diplomatımızı şehit verdik, Bitlis te biri binbaşı iki şehit verdik.
Binbaşımızı toprağa verdiğimiz gün… “Reis bizi Afrin e götür” sloganının mucidi olan Akp gençlik kolları başkanı 18 günlük “bedelli” askerliğini tamamladı.
Bence madalya takılmalıydı.

Bursa büyükşehir belediye başkanı “30 Ağustos un halkı ilgilendiren bir bayram olmadığını” söyledi.
30 Ağustos olmasaydı, 1920 de işgal edilen Bursa bugün hâlâ Yunan şehri olacaktı. Ona üzülüyor herhalde!

Vatan haini Ali Kemal in torunu İngiltere de başbakan oldu.
30 Ağustos olmasaydı, İngiliz şehri İstanbul da doğacak olan Tayyip Erdoğan avam kamarasına milletvekili olabilir miydi?

Ayaz sekiz yaşındaydı.
Nupelda dört yaşındaydı.
İki kardeş.
Tunceli Ovacık ta hayvan otlatırken tuzaklanmış patlayıcıya denk geldiler, hayatlarını yitirdiler.
Türkiye her defasında olduğu gibi, yine hiç utanmadan, yine hiç umursamadan, hayatına devam etti.
Tomurcuk demek Nupelda…
Tunceli de tomurcuk larımız mayına basarken, İzmir in dağlarında çiçekler açabilir mi?
Hissetmediği yaraları sarabilir mi Türkiye?

Abdurrahman Dilipak yazdı…
Abdeste mani olmayan ruj ve ojeler varmış, helal etiketli likör, helal etiketli bira, helal etiketli şampanyalar varmış, “after umre party”si yapılıyormuş, “umre celebraty” yapılıyormuş, “tesettürlü happy birthday party”si yapılıyormuş, bu “party”leri organize eden dindar (!) ajanslar varmış, tesettürlü kadınlar “bekarlığa veda party”si yapıyormuş, yat partilerinde konken oynayan türbanlılar varmış, altın kaplamalı pasta sunumları yapılıyormuş, son trendler bunlarmış, “yakında piercingli imamlar, tattoo lu imamlar görürseniz şaşmayın” diyor, “başörtüsü başörtüsü olmaktan çıktı, aksesuara dönüştü” diyor, “bizim muhafazakarların yaptıkları dudaklarımızı uçuklatacak noktaya geldi” diyor, “gay dergahlarına az kaldı” diyor, “gökkuşağı renkli sarıklara, çiçekli cübbelere az kaldı” diyor, “haram para cüzdanda durduğu gibi durmuyor” diyor, “Lale Devri sosyetesinin yaptıklarını Osmanlı zannediyorlar” diyor, “bu işlerin içinde siyasilerin, bürokratların yakınları var, bunlar biliniyor” diyor.

Bu yazıyı okuyunca hemen patronumuz Burak Akbay ı aradım…
“Şu Abdurrahman ı Sözcü ye köşe yazarı olarak alalım, Sözcü nün on senedir anlatmaya çalıştığını herif bir makalede anlatmış” dedim.
Burak ın aklına yattı.
Gazetenin adını “helal Sözcü” yapacağız.

Diyanet işleri başkanlığı, kadınlardan sonra kafayı erkeklere taktı, cuma hutbesinde erkeklere tesettür uyarısı yapıldı, “dar kıyafet giyen erkekler mahremiyetini koruyamaz, erkeklerin dar giyinmesi tesettüre uymaz” denildi.
Bakın iddia ediyorum… Türbandan çarşaftan, cübbeden sarıktan filan vazgeçtik, 82 milyon insanımızı tek tek 82 milyon varile sokun, kapaklarını kapatın, herkes varilde yaşasın, bunlar gene tesettürü yeterli bulmaz. Yobazlık böyle bir şeydir.

(Dilipak ın gördükleriyle Diyanet in hutbesi, ifratla tefrittir.
Türkiye, Akp döneminde uçlara savrulmuştur.
Normal den anormal e sürüklenmiştir.
İmam yapılmaya çalışılan gençlerimizi deist yapan hazin gerçek budur.)

Duayen tiyatrocumuz Orhan Aydın, festival için gittiği Urla da gözaltına alındı.
Asrın liderimiz TRT ekranlarına çıkarılan terörist Osman Öcalan ın arandığını bilmiyordu ama, sayın devletimiz alt tarafı bir tweet attı diye saygın sanatçımızı fellik fellik arıyordu.

Türkiye nin gururu bir başka sanatçımız Zuhal Olcay a, asrın liderimize hakaret ettiği gerekçesiyle 11 ay 20 gün hapis verilmişti, Yargıtay onadı.
Yargıtay a temyiz dilekçesi versek, “efendiler, hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz, hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatçı olamazsınız” desek, kaç ay yeriz acaba?

Devletin kesesinden ıstakozlu makarna yediği ortaya çıkan Fransa çevre bakanı istifa etmek zorunda kaldı.
Aynı gün… Hayırsever Rıza bey davasından ABD de 28 ay hapis yatan Halkbank genel müdür yardımcısı Hakan Atilla, VIP salonundan Türkiye ye giriş yaptı, asrın damadımız tarafından törenle karşılandı.

Zavallı Fransa.

İçişleri bakanımız, İstanbul da işporta tezgahı açan Afrikalı kaçak mültecilere dikkat çekti, “Afrika dan gelmiş, elinde bir saat, 10 liraya satıyor, buna müsaade etmeyeceğiz” dedi.
Bence de müsaade edilmemeli, yok öyle 10 liralık saat filan satmak…
Ama, İran dan gelip, bakanlarımıza 300 bin euroluk saat takarsa, sorun yok, istediği kadar takabilir.

Coca Cola yı protesto etmek için Fanta içen İstanbul valimiz, İstanbul a kayıtlı olmayan Suriyelilerin kayıtlı oldukları şehirlere gönderileceğini duyurdu.
Suriyelileri göndereyim derken Iraklıları gönderirse, yadırgamamak lazım.

Türkiye de 5 milyon Suriyeli var, bir milyonu İstanbul da yaşıyor.
İstanbul a sırf bu yıl 43 bin kaçak Afgan geldi, Beykoz da Afgan işçi pazarı kuruluyor.
İstanbul da yaşayan kaçak Senegalliler, Afrika Uluslar Kupası Finali nde oynayan milli takımlarını seyretmek için Fatih te düğün salonu kiraladılar, üç bin Senegalli dev ekranda seyrettiler.
İstanbul da yaşayan kaçak Cezayirliler, Senegal i yenip Afrika Uluslar Kupası nı kazanınca caddelerde meşaleli kutlama yaptılar.
Hal böyleyken… Yurtdışı çıkış harcı 15 liradan 50 liraya yükseltildi.

Memleket dingonun ahırına dönmüş, dünyanın bütün milletleri kaçak olarak Türkiye ye giriyor, biz Türkler yurtdışına çıkmak için üste para ödüyoruz iyi mi!

Bakın, Türkiye deki Suriyeliler kurban bayramı tatili için gene akın akın Suriye ye geçmeye başladılar, her gün 5 binden fazla Suriyeli Suriye ye geçiyor… Hani yurtdışı çıkış harcı?

Türkiye de biz Türklerden başka keriz yok mu birader?

İspanya nın salgın hastalık nedeniyle karantinaya alınan bölgesinden sahte veteriner raporlarıyla büyükbaş hayvan ithal ettiğimiz ortaya çıktı.
İzmir Bergama da küçükbaş hayvanlarda veba görüldüğü için 20 mahalle karantinaya alındı.
Çerkezköy de İngiliz yarış atı Çağrıbey i çiftlikten çalıp, ormanlık alanda öldürüp, etlerini çaldılar.
Bolu da foseptiğe ayı düştü.
İnsan olmak zaten zor ama, hayvan olmak daha zor bu ülkede.

Kazdağları ndaki altın madeni yüzünden orman katliamı yapılıyor.
Enerji bakanlığımız izah ediyor, “orası Kazdağları değil” diyor.
Bana sorarsanız bakanlığımız yerden göğe kadar haklı.
Böyle bakanlarımız olduğuna göre, dağ değil, olsa olsa bizler kaz ız.

Antalya nın simgelerinden kesik minare ye 123 yıl sonra külah takıldı.
Altı siyasi parti ve 30 sivil toplum kuruluşundan oluşan Ortak Akıl Platformu, kesik minare nin 123 yıldır olduğu gibi külahsız kalması için çağrıda bulundu.
Antalya müftüsü derhal yazılı açıklama yaptı, kesik minare ye külah takılmasına itiraz edenleri “cami karşıtı ve ezan karşıtı” ilan etti.
Halbuki…
Antalya ya gelen istisnasız her yabancı turist, kesik minare nin fotoğrafını çeker, külahı olmadığı için Türkiye nin en meşhur minaresidir, yabancı turistler sayesinde dünyanın her yerine hatıra fotoğrafı olarak gider.
Diğerlerinden hiçbir farkı olmayan külahlı minarelerin fotoğrafını çeken yabancı turist olur mu? Niye çeksinler?
Türkiye de kesik minare kadar, minareye, ezana, dolayısıyla İslam a tanıtım katkısı olan minare var mı?

Antalya ya öneriyorum…
Kesik minare kesik minare olarak kalsın, külahı müftüye taksınlar, hiç olmazsa işe yarayan ilgi çekici bir müftümüz olur.

Karaburun un Chp li belediye başkanı, kendi kendini belediye şirketine müdür atadı, kendi kendine müdür maaşı bağladı.
Torbalı nın Chp li belediye başkanı, oğlunu belediye şirketine genel müdür yardımcısı yaptı.
İzmir Chp nin kalesidir, kasası değildir.
İstanbul ve Ankara yı İzmir direnişiyle, İzmir umuduyla kazandık, şimdi İstanbul ve Ankara yı İzmir yüzünden karalamasınlar.
Lafı eğip bükmeyin, bunları partiden atın kardeşim.

15 Temmuz un siyasi ayağıyla ilgili soru önergesi veriliyor, reddediliyor, cevap verilmiyor. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu başta olmak üzere, şüpheli ölümlerle, faili meçhul cinayetlerle ilgili soru önergesi veriliyor, reddediliyor, cevap verilmiyor. Soma soruluyor, reddediliyor. Terör soruluyor, reddediliyor. Ekonomi soruluyor, reddediliyor. Yunanistan ın işgal ettiği adalar soruluyor, reddediliyor. Binali beyin çocuklarının şirketleri soruluyor, reddediliyor. Uyuşturucu soruluyor, reddediliyor. Kadın cinayetleri soruluyor, reddediliyor. Ensar vakfı soruluyor, tarikat yapılanmaları soruluyor, reddediliyor.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ne “menemen soğanlı mı yapılır, soğansız mı yapılır?” diye soruldu, Cumhurbaşkanlığımız hiç bekletmedi, “soğansız” diye cevap verdi.

Bu ülkenin yurttaşları olarak çok şanslıyız gerçekten, soğanına kadar bilgi veren, ne kadar şeffaf, ne kadar demokrat bir cumhurbaşkanlığımız var değil mi?

Asrın liderimiz bir hafta kadar ortadan kayboldu, yine ameliyat olduğu söyleniyor, Türkiye de herkes kulaktan kulağa bu konuyu konuşuyor ama, kimsenin götü yemediği için bu konu sorulamıyor, yazılamıyor, şeffaf ve demokrat bir ülkede yaşadığımız için siz de bu paragrafı okumamış olun, sakın ha, okuduğunuzu inkar edin.

Arsın lidreimiz Apk il bşkankllarıa konştu, “tutturuşlar tkek adam tke addm, hep ayn nakratt, bniim tekk adam olummak gbi bir derim yko” didi.
Gülmekten yazamadım…
Asrın liderimiz Akp il başkanlarına konuştu, “tutturmuşlar tek adam tek adam, hep aynı nakarat, benim tek adam olmak gibi bir derdim yok” dedi.

Akp nin İstanbul büyükşehir belediye başkanı adayı Mevlüt Uysal, insanların soyadından hangi partiye oy verdiğinin anlaşıldığını söylemişti.
Faizleri düşürmeyen Merkez Bankası başkanını görevden alıp, Mevlüt Uysal la aynı soyadı taşıyan Murat Uysal ı getirdiler, şak, faizler düştü.
Soyadı teorisine kanıt oldu!

Merkez Bankası nın olağanüstü durumlar için ayırdığı ihtiyaç akçesi, Türkiye nin kefen parası, Hazine ye aktarıldı.
Yılın ilk beş ayında 725 bin vatandaş kredi kartı borcunu ödeyemediği için icra takibine alındı.
Türkiye ye tek başına en çok kredi veren yabancı kurum olan Avrupa Yatırım Bankası, Türkiye ye kredi vermeyi durdurdu.
2003 den beri sırf elektriğe yüzde 307 zam yapıldığı, elektrik zammı konusunda OECD şampiyonu olduğumuz ortaya çıktı.
Basketbolcu Kerem Gönlüm ün eşi Elif Gönlüm ün, manken-sunucu Gül Gölge yi özel dedektifle takip ettirdiği ortaya çıktı.

Aynı hafta yayınlanan bu haberlerin internetteki okunma oranlarını merak edip baktım… Sayın ahalimiz, Elif Gönlüm le Gül Gölge haberini öbür haberlerin toplamından 50 misli fazla okumuş!

Memleketi komple kefenleseler bile az.

14 gün tatil yaptım, yazmaya kalksam 14 sayfalık mevzu var.
E yaz yaz sıkıldım, hoşbulduk


7/30/2019
Okuma Sayısı : 530


Tavsiye Ettiğimiz Kitaplar

Yazarın Diğer Yazıları

Amiral Cihat Yaycı meselesinin perde arkasını açıklıyorum (126)
Durup dururken nerden çıktı bu darbe palavrası? (165)
A-normalleşme (54)
İşleneceğini herkesin bildiği cinayet (204)
Biz size yetmeyiz (178)
Coronavirüse karşı aşıyı bulsa bulsa Tillo evliyaları bulur (239)
Dezenfektan (184)
Hatay (194)
Şimdi bak müftü efendi, kulağını aç, iyi dinle... (155)
Gezi (237)
İş Bankası ... (216)
Bahçesaray (250)
Çin virüsüne karşı alınacak önlemleri açıklıyorum (275)
Selahattin Demirtaş ın tiyatrosu... (304)
a.a (295)
Akp milleti uyuz etti... (333)
Mustafa Şerif (319)
İyi ki Recep Tayyip Erdoğan var, yoksa Recep Tayyip Erdoğan ülkeyi mahvedecekti (315)
Yuvanın evlatlarına kendi yuvaları kâbus oldu (331)
ABD ziyaretinin Türkiye ye etkisi ne olacak... (399)
Gazi bu ülkeyi parlamenter sistemle mi yönetmişti? (367)
Ateşkes yaparak destan yazdık (389)
Mektup (292)
Şam a namaz kılmaya gidecektik şamar oğlanı olduk (251)
Neslican... (449)
90 kilometre... (394)
Filenin Sultanları (640)
30 Ağustos ta kaybetseydik… (453)
Ibretin tekerrürü (378)
Milli teyyaredan tırışkadan teyyareye (520)
Kayyum (359)
Ali Babacan... (482)
Merkez Bankası (418)
Ayet-el kursi diyeti (418)
Libya da neler oluyor falan.... (390)
Mursi şehit öyle mı? (412)
Binalici Itfaiyeci Ekremcinin Evini Söndürmeyecek mı? (395)
Telgrafın telleri (706)
Atatürk "şeytan dostu" öyle mı? (656)
Achtung (603)
Iş yeni başlıyor. (514)
Hepimiz Mansur Yavaş ız (447)
Feministler ezanı ıslıkladı mı? (693)
Akp de Şakül Kayması (477)
Yılmaz Ozdil den müthiş tarihi röportaj @ (659)
Asrın liderimiz "bu kafa" sayesinde dünyanın en şanslı lideridir (587)
Seçimin hal i (510)
Ümit (702)
1881 (757)
Kanser (751)
Halk Arenası! (595)
Sinyalizasyon yok mu? (684)
Asrın liderimiz ağzından kaçırdı (700)
Af orizmalar (770)
Ismet aslında Kaliforniyalıydı (914)
Şarbon (749)
Kredi notumuzu düşürenler şerefsizdir (710)
Al sana tren! (822)
Bedelinin bedeli ağırdır (797)
Dokuz defa kaybetti koltuğu bırakmıyor… “Koltuk sevdasına tutulanların bizim partide yeri yok” diyor (935)
Seçimin sonucunu açıklıyorum… Çoktan kazandık. (691)
World cup (845)
Tek adama karşı tek kollu adam! (883)
Tamam (986)
Kurnaz zannettiğin aslında salağın önde gidenidir (1036)
Cumhurbaşkanı adayımı açıklıyorum (909)
Atı alıp Üsküdar’ı geçtikten sonra işte bunlar oldu… (1457)
Deizm (1009)
Üniversitede katliam (747)
Aydın Doğan (896)
Çiftlikbank (1017)
Ittifak (931)
Şeytan üçgeni (1229)
Sefer görev emri (1228)
Şerefiz robot (1111)
Kaybedenler klübü (878)
Türk Tabipler Birliği (963)
Ümit (944)
Bir Dilek tut (895)
Evine tekrar hosgeldin usta (936)
Bi-linç (1077)
Talih Kuşu haram öyle mi? (931)
Tbmm başkanı (1023)
Görürseniz şaşmayın , kapak da takar bunlar. .. (983)
Yerli otomobil (1065)
Iyi (1057)
Teflon millet (928)
Re vize (987)
Dünya lideri (952)
Al sana Arakan (1010)
Kol saati (977)
Yalaka şeytan (1072)
Büyükerşen... (1174)
ÜTÇ örgütü (1003)
Adalet mitingine kaç kişi katıldı? (1098)
Anadolu bozkırinda kendi başına açıp solan çiçekler. .. (1024)
Bayram (1037)
Yol arkadaşı (1133)
Adalet (1223)
Katar (1313)
Zebra (1285)
Kırık kalpler durağı (1129)
The film (1124)
Aynı tespihin peş peşe dizilen taneleri (1271)
Dümbeleği “çala çala” yoruldu bileklerim… (1244)
Sevr, nur, hira (1211)
Yeliz... (1448)
Kanı bozuklar öyle mi? (1304)
Mustafa Kemal’e hakaret ederken, Akp hükümetine Yunan diyen Akp’li! (1839)
Cımbız (1404)
Evetçi rektörler... Bilim insanı mi, saray imamı mı? (2079)
Referandumun kaderi ne olur? (1571)
Hiç adam rejimi (1463)
Reina (1515)
Bağışıklık -İmmün (1449)
Asansör Pasası (1471)
Çoban (1467)
Anıtkabir (1438)
Cumhuriyet, mucizedir (1605)
Edepli üniversite (1472)
İşte GATA gerçeği (1998)
İnönü’yle öbürü (1737)
Anıtkabir’e okey salonu da açın gençler de gelsin (1632)
Akp genel merkezine Atatürk posteri… (1676)
Domatesin çekirdeği (1543)
Darbenin elebaşı (1610)
Davos Fatihi (1584)
İftar top 10 (1669)
Kuzu Pirzola (1562)
Gençlik ve skor bayramı -14 Ocak 2012 (1662)
Laiklik kadındır (1798)
23 Nisan törenleri “şehitler var” diye iptal öyle mi? (1764)
Kızılay (1739)
Zagros (2043)
Mustafa Koç (1844)
Hasan Tahsin… Hasan Karakaya (1966)
2015 (1808)
M’usul usul (2030)
Oleg ve Nail (2054)
Guguk kuşu (2117)
Rus uçağını vururuz filan… (2049)
Kurban (2025)
Uyuyan bombalar uyusun da büyüsün diye, millete ninni söyleyenler kimdi? (2140)
Şerefsiz meselesi (2103)
Git dolaş gel açılırsın biraz (2127)
Canlı bomba (2059)
Kaybetme sanatı (2148)
The film… (1978)
Fetih (2161)
Minareler süngü kubbeler miğfer mercedesler zırhlı (2173)
19 mayıs (2177)
Şeref listesi (2160)
100 sene önce 100 sene sonra (2265)
Ko’medya (2330)
İki kadın milletvekili kendi kendini darp etti (2150)
Dans edeceğine bi fatiha oku… (2123)
Dolar’sa akp sayesinde boşalırsa başkaları yüzünden (2224)
Alo babacığım (2435)
Lale devri (2248)
Yiyin efendiler (2296)
Çocuk cehennemi (2121)
Al sana Osmanlı! (2172)
Med cezir (2253)
Eşek herif (2169)
Macellan müezzindi (2337)
Çuval (2202)
Dersim, Kerbela mı? (2133)
Ter­bi­ye­siz he­rif­ler (2372)
Şehit sanık (2236)
Hayvan oğlu hayvan gazi (2221)
Ermenek (2067)
Şehitler ölmez! (2174)
Validebağ (2099)
Syriana (2311)
Apo’ya villa (2141)
17/25 (2293)
23 cent (2199)
Süleyman Şah Türbesi (2233)
Alavere dalavere Türk Memet nöbete (2460)
Yılmaz Özdil’in yayınlanmayan yazısı: Başbakan kim olsun? (2697)
2010 hurmalar 2014 tırmalar (2414)
Verene vuruyor sevene sövüyor (2272)
Affedersin Ermeni (2374)
Milletin adamı (2378)
Serhat (3823)
Meğer, iki cihanda lekeli değilmişiz (2627)
Malvarlığı (2418)
Mağdur bin Ziyad (2279)
cumhurbaşbakanı (2532)
2 dakika 35 saniye 4 salise (3172)
Duy ama Işidme (2424)
Tanık (2449)
Ahududu şerbetiyle parmesanlı risotto (2602)
World Cup (2462)
Asrın lideri (2364)
Bayrak (3098)
TÜSİAD (2560)
Çatı adayını açıklıyorum (2581)
Yalova, Ağrı (2425)
Kahraman terörist! (2499)
O madende kaçak çalıştırılan taşeron işçi Ali, anlatıyor (2599)
Ocağı Yılmaz patlattı da diyebilirdi (2437)
Taşeron (2667)
Fıtrat (2506)
Çocuklarımın yüzüne bakamam (2448)
Höt zöt (2454)
Evlatlar günü (2422)
Yaşanmış kol saati hikâyesi (2459)
Kol saati (2609)
Adalet nöbeti (2496)
Sehven (2566)
Murat (2395)
Haşim Kılıç (2433)
Başbakan kim olur? (2614)
23 Nisan (2621)
Yatağan (2606)
Çankaya (2582)
Eküri (2395)
Harika çocuklardan sabıkalı çocuklara... (2346)
Haram yeme yumruk ye canın sağ olsun (2555)
Ulusal güvenlik (2602)
Kaset (2369)
İstikbilal savaşı (2581)
Twitter (2723)
Adnan Menderes (2431)
Bakara makara (2594)
Tarihçe (2487)
İstanbul’da bacıma saldırdılar İzmir’de bacı bana saldırdı (2398)
Masum suçlu suçlu masum (2671)
Firuze (2531)
Berkin (2576)
Tape kronolojisi (2428)
Asrın mağduru (2255)
Biz bu milleti Facebook’a yedirmeyiz (2643)
Asrın iftirası asrın imzası (2424)
Feridun (2373)
Eyyy Oscar (2606)
Ebru Gündeş’in kocası ekonomiden sorumlu devlet bakanı yapılsın (2535)
Ses var... Görüntü yok mu? (2803)
Beni sen mi aradın babacığım? (2497)
Çoluk çocuk (2526)
Profesör Hilmioğlu (2552)
Ukrayna (2654)
Yok böyle hükümet (2565)
İnternet (2591)
Fener alayı (2718)
Şehzade Mustafa (2521)
Er Mektubu Görülmüştür (2515)
Halk mahkemesi (2373)
Anket (2642)
Allah millete rüşvetçinin hayırlısını versin kardeşim (2496)
Yedi kamyon dolusu para (2528)
Gidişat (2545)
Hutbe (2492)
Fevzi (2416)
Dolar (2671)
Vatan yahut yoğurt (2813)
AB ye paralel (2544)
Tır’ı vırı (2568)
Büyüklere masallar (2351)
Manidar (2473)
Asimetrik paralel! (2594)
İster asarım ister keserim savcıyı da kovarım hâkimi de oyarım (2547)
Hedef 2023 (2453)
Haşhaşiler (2733)
Kurmay olacağına, bacanak ol (2366)
Bu devirde yalakalık zor iş (2692)
HSYK (2474)
Yeniden yargılama (2471)
Hangi tarafı tutmak lazım? (2638)
Benim savcım benim polisim benim ailem (2641)
Adam (2526)
Naçizane çözüm önerisi (2538)
Atahan (2965)
Paralel devlet (2711)
2013 (2378)
O ağacın altından sevgilerle (2479)
Yeni Türkiye’nin istiklal savaşı (2650)
Eyy kutu sen nelere kadirsin (2463)
Bütçe (2456)
Emniyet müdürü (2583)
A’yakkabı K’utusunda P’ara (2519)
Bakan (2395)
Hava durumu (2594)
Pardon (2473)
Yüce Atatürk (2545)
Hazreti gazeteci (2425)
Cennetten mektup var (2301)
İnsan hayatı iki simit parası (2233)
Türk var mı? (2389)
Hükümetle cemaatin maçı kaç kaç biter? (2400)
Mısır (2253)
Uganda sanayi odası başkanının eniştesi telefon etti, selamı var (2329)
Cemaat filan... (2346)
Nejat Uygur (2493)
En turistik şehrimiz! (2477)
Düet (2336)
Gavat nostaljisi (2588)
Gavat (2403)
10 Kasım (2425)
O ağacın altı (2480)
Kızlı erkekli (2532)
Bebiş (2509)
Saç (2538)
Yoğun istek üzerine...Türban Büyük Millet Meclisi (2540)
Abe (2492)
Marmaray (2387)
29 Ekim (2353)
Mıntıka themisliği (2793)
Andımız (2490)
Malezyanız hayırlı olsun (2541)
Kaç para aldın RTE’den? (2577)
Benim valim (2523)
Ne kadar türban o kadar demokrasi (2682)
Koç (2577)
Red Kit bile bu kadar çabuk yakalayamazdı (2468)
Başlarken, aşk biterken, nefret (2537)
Fikstür (2580)
Paket (2626)
Vurun kahpeye (2013 versiyonu) (2539)
Dünya lideri (2526)
Eyyy (2796)
Hükümet olimpi’yatma yeri değildir canım kardeşim... (2487)
Olimpiyat (2652)
Yaşasın... ABD Komitesi kabul etti (2282)
Berek Obeme (2587)
NATO kafa nato mermer (2708)
Yas’ıklar olsun (2753)
Değerli yalnızlık (2574)
Silivri (2668)
Kasımpaşa İnönü’dür (2684)
Başörtülü bacımızı trende linç etmeye kalktılar filan... (2507)
Mühür kimdeyse demokrasi odur (2529)
Dindar olmasınlar da bonus kafa mı olsunlar? (2482)
Halep ordaysa gerisi burda (2463)
Ayva yaprağı (2531)
Faili meşhur... (2506)
Dear büyükelçiler... (2724)
Vaaz’iyet (2413)
B’rezilya (2620)
Öyle ecdat tanımıyoruz filan deniyordu... Çapulcuları ikna etsin diye Kanuni’den ricacı oldular (2610)
İki ayyaş (2491)
Nazmiyanım (2542)
Ana’fikir (2366)
İçki (2579)
Baro’metre (2475)
Aman ha... Kaçmasın (2387)
maa$allah (2581)
19 Mayıs (2565)
Not’umuz yükseldi (2469)
Bir ilk (2581)
Teheyersen (2590)
Şam’ar oğlanı (2431)
üç nokta ... (2525)
Ayran gibi petrol bulundu içilecek kalitede (2493)
Dünya bize h’ayran (2724)
İnsanın Aklına Muz Cumhuriyeti Geliyor (2607)
Yazdıkları yazacaklarının teminatı... (2504)
23 Nisan (2525)
Karşılaşma (2624)
Bölgelerimize göre akil raporu (2593)
Fazıl Say say bitmez (2469)
Cüzdan (2791)
Emek (2658)