O Gece Ne Oldu’nun senaryosunu yazdım

Ali Kurt


Oyuncular: İnce, Kılıçbalığı, Reis,Ünal, SS(Sedatsadat), Cenderme, EmAyTi,  AdilSıçım,AcizAjans, FoxKutusu,YSK, figüranlar(CeHape, HadePe,AkApE,Eyi,Saadet)

 Saat: 11

FoxKutusu:

-Sayın izleyiciler, veriler tıkandı, bilgi gelmiyor ve hatta nerdeyse durdu, sonuçlar bıçak sırtında, ilk tur sonucu çıkmaz görülüyor, yarış uzun sürecek,  bu gece sabaha kadar buradayız…

 

Yer: Otel.

İnce: Ne, ne oldu, nedir bu haliniz, kim deliriyor, bu küfürler kime?

CeHaPe Figüranı:  Efendim, geriye 50.000 civarı sandık kaldı, ama o sandıklardan bize veri gelmiyor. Cenderme sandıkları birilerinin eline teslim etmiş. Ortada sandık yok.

İnce: Kim o birileri?

CeHape Figüranı : SS olduğunu düşünüyoruz.

İnce: Cenderme neden yapsın bunu? Cenderme bizim gözümüzün bebeği değil mi?

CeHApe Figüranı: Efendim, siz “Apoleti sökerim!” dediniz, emir komuta altında tüm yapıya giden emre göre sandık güvenliği artık devletten SS’e geçmiş görünüyor. Sanırım cenderme ve komutanları, apoleti sökme demeciniz nedeniyle bizi fena cezalandırıyorlar.

 

Yer: CeHaPE Merkezi.

Kılışbalığı: N’olmuş, kaybettik mi?

AdilSıçım yetkilisi: Sanırım kaybettik efendim, veri gelmiyor. YSK’dan veri alsak, o bizden daha geride.

Kılıçbalığı : Eee, AcizAjans yağmur gibi veri veriyor, onlar nerden alıyor?

AdilSıçım yetkili: Onlar AkApE ofisinden alıyorlar sanırım. Orası da kâğıtlara yazıp, olması gereken sonucu veriyorlar. Sonra da bu olması gereken sonuca göre ayarlayacaklar her şeyi.

Kılıçbalığı: Ben zaten biliyordum kaybettiğimizi.

 

Yer: AkApE Merkezi.

AkApE Yetkilisi: Emir aldım beyler! Aciz Ajans sonucu Yüzde52’de tamamlayacak. Siz de ona göre belge doldurun, ona göre verin bilgileri

 

Yer: Eyi Ofisi.

Eyi Başkanı: Hiçbir şey yapmamıza gerek yok. Bu seçimi AcizAjans daha önceden damadın talimatıyla %52’de tamamlayacak, bu konuda mesaj bile yazmıştım. Biz, kendi oyumuzun ne olduğuna bakalım. Önemli olan oyumuzun çok olmasıdır. Yola çıktık, Allah utandırmamalı. İktidar stepnesi kötü sonuç alınca bize sevinmesin.

 

Yer: Otel.

İnce: Hala mı gelmiyor veriler?

CeHaPe Figüranı: Maalesef gelmiyor. Aldığımız bilgilere göre AkApE mensupları sokağa silahla çıkmış. Köşe başları SS militanları tarafından tutulmuş. EmAyTi de bunları kontrol ediyormuş.

 

EmAyTi Ofisi:

EmAyTi Başı: Arkadaşlar, bizler hiçbir şeye karışmayalım. Sadece kim, kimi katledecek, bunların kayıtlarını tutalım. Kim iktidarda olursa ona bu bilgileri vermemiz lazım. Sanırım bize alternatif bir oluşum sokaklara yerleşti. Bu işten kazasız belasız çıkmamız lazım.

EMAyti figüranı. Efendim,  her silahlı SS adamına nerdeyse bir EmAyTi ajanını görevlendirdim. Sayıları çok ve ellerindeki silahların büyük çoğunluğu kayıtsız.

EmAyTi Başı :Bu işi acil çözmeliyiz ve kan akmadan bu gece sabah olmalı. Çok kaygılıyım.

 

Yer: Otel.

İnce: Ben halka söz verdim, YSK’da hile yok, bunu öğrendik ama, oylar daha YSK’ya gelmeden her yer vıcık vıcık hile kaynıyor, bu işi ifşa edeceğim. Halka açıklama yapacağım.

CeHaPe Figüranı: Efendim, isterseniz bir de Kılıçbalığı ile görüşelim, malum, parti başkanıdır ve sorumludur. Ayrıca, belki bir bildiği vardır.

İnce: O’nun durumu daha feci, o kendi derdine yansın, ben söz verdim, o söz vermedi ki...

CehaPe Figüranı :O da söz verdi efendim. Oy çalınmayacak diye söz verdi.

 

Yer: AkApE Merkezi.

AkApE Başı: Kim arıyor, beni rahatsız etmeyin demedim mi?

AkApE Figüranı: EmAyTi Başı arıyor efendim. Durum acil olmasa aramazdı.

AkApE Başı: Buyur, nedir durum, neden aradın?

EmAyTi Başı : Efendim, durumlar feci. Sokak başlarını kayıtsız silahlarla SS’ciler tuttu. Her yerde havaya silah sıkılıyor. Durumlar vahim.

AkApE Başı: Olsun, silah güç demek, bırak sıksınlar. Bunda bir zarar yok. Sonucu kutluyorlar…

EmAyTi Başı: Efendim ,daha ortada sonuç yok ki, neyi kutluyorlar?

AkApE Başı: Bilmez gibi konuşma! Sonuçları bir ay önceden herkes biliyor bir tek Kılıçbalığı ve İnce bilmiyor.

EmAyTi Başı: İnce sokağa ineceğini, halka canlı yayında açıklama yapacağını söylüyor, o zaman durum fena olur, lütfen bir şey yapın, bu SS’ciler evlerine gitsin bari!

AkApE Başı: Eyvah, dur hele bir yol bulurum. Sen benden haber bekle.  Ekibim, yanıma gelin, şu durumu analiz edelim. Yabancı danışmanlara durumu hemen haber verin, acil çözüm bulsunlar…

… Birkaç dakika sonra…

Ünal: Çözüm bulduk efendim, “Eğer CeHaPe seçim güvenliğine ve seçim gidişatına yönelik spekülatif açıklamalar yaparsa, sonucundan sorumlu olur ve çok insanımızın ölmesine sebep olur!” diye açıklama yapacağım. O zaman tırsar İnce, susar.

AkApE Başı: Biraz daha usturuplu, içi tehdit kokan ama tehdidi vatandaşın anlamayacağı, sadece muhatabının anlayacağı dilde açıkla. Susmazsa, EmAyTi Başı direk arasın İnce denilen kalın kafalıyı. Seçim kazanacakmış,  ben istediğim için seçime girdiğini bile bilmiyor…  Bu ülkede seçim yapıldıysa, ona bile ben izin verdim, bütün buna karşın seçimi kaybedeceğim öyle mi? Hadi oradan!

Ünal: Hemen basına açıklama yapıyorum efendim.

 

Yer: CeHape Ofisi.

Kılıçbalığı: Arkadaşlar az önce EmAyTi Başı özel bir numaradan aradı. Ortam gerginmiş. Bize, “Ortamı kontrol altına alana kadar açıklama yapmayın, bu durum için çok çalışıyoruz, “ dedi. Seçim ile ilgili açıklamayı erteleyelim.

CeHaPE Figüranı: İyi de, bunu dedikten sonra hiçbir şey yapmadan evine giderse… Bizi kandırıyor olmasın...

Kılıçbalığı: Bunu ben düşünemiyor muyum? Ofisi kapatalım, yatmaya gidelim.

 

Yer: Otel.

İnce: Metni yazıyorum. “Cenderme aşağılık şekilde davranarak, sokaklar aşağılık SS militanlarınca tutularak, EmAyTi son derece hain şekilde bunlara seyirci kalarak, sandıklarımız elimizden alınarak, görevlilerimiz dövülerek…

CeHaPE Figüranı: Açıklama olmadı efendim. Daha sandıklar elimizden tam olarak alınmadı. HaDePe bilerek ve isteyerek bize sandık sonucunu göndermedi. O nedenle sandıkların büyük kısmında onlardan veri alamadık. Eyi’ciler de sürekli eski ağabeylerinden dayak yediler ve yiyorlar, bu nedenle bize veri gelmedi. Cenderme de bu dayak kısımlarında bilerek ve isteyerek seyirci kaldı.

İnce: Ee, nerde o JöhMöh? Onlar temiz mi çıktı bu seçimde?

CeHAPE Figüranı: Onlar seçimden önce her şeyi organize ettiler. Aslında bazı yerde oy kullanan vatandaşlar, oy kullandığını sanıyorlar. Onların sandıkları çöpe gitti. O sandıkların yerine oy kullanan JöhMöh sandıkları geldi.

İnce: Peki cenderme ne yaptı?

CeHaPE Figüranı: Cenderme de bu işin içinde... Malum, siz cendermenin de apoletlerini sökecekmişsiniz, öyle konuşuluyor emir komuta içinde...

İnce: Cendermenin apoleti yok ki…

CeHApe Figüranı: Zaten, ortada da cenderme de yok. Onlar AkApE gençlik kollarından transfer olan kesim... Kısacası, ortada güvenlik yok.

İnce: Bir dakika, özel numaradan arıyorlar. Bu arayan EmAyTi Başı olabilir. Oymuş.

…

İnce: Konuşmayı erteliyorum. Ortam fena karışıkmış. Bu güzel insanların heyecana kapılıp sokağa çıkmasından sonra SS militanları tarafından katledilmelerine izin veremem. Kabul ediyorum, kaybettim. Ver şu telefonu.

CeHAPE Figüranı :Ama, çok az oy farkıyla rakibinizle ikinci tura kalabilirsiniz... Bence kaybettiğinizi hemen belirtmeyin...

İnce: Reis kazandı. Hem de 10 milyon oyla kazandı. Düşün: Bu adam şu anki durumda en fazla %48 ile kaybedebilir. Bu sandık ve seçim sisteminde böyle... İkinci tura miting de yapamayız, seçim güvenliğini de sağlayamayız. Bizim AdilSıçım sistemi de çöktü. Berbat oldu. Kılıçbalığı’nın her ekibi bu şekilde çöküyor zaten. İkinci tura bu şekilde girdiğimizde HaDePe ‘nin yarısı ancak bana oy verir, kalanı rakibe vermezse de bana da oy vermez. Eyi’cilerin içindeki dinci damar bana oy vermez. Erbakan’ın uşakları bana hiç oy vermez; onlar birbirlerini tecavüz aşamasında bile tutarlar... O zaman ikinci turda rakip %60’dan daha çok oyla başkan olur ki, bu defa dünyada meşruiyeti artar. Şu anda, en azından medeni dünyada meşruluğu yok. Bu da onun için büyük cezadır. Aklımızı kullanalım.

CeHApe Figüranı: Zekice bir düşünce... Atın mesajı.

İnce: Attım bile. Eyvah! Sinirliyken yazdığım mesajı , sinirim geçince silip, yeniden yazmam lazımdı, mesajı eski haliyle attım. Kötü oldu.

 

FoxKutusu:

Sayın seyirciler, az önce, bu seçim sabaha kadar sürecek, demiştik, fakat şimdi İnce seçimi kaybettiğine sair mesaj attı. Mesajı okuyorum: “Erdoğan kazandı.”


7/13/2018
Okuma Sayısı : 1398


Tavsiye Ettiğimiz Kitaplar

Yazarın Diğer Yazıları

Muhalefete Acil Önerimdir (166)
İnternette ‘Yeşil Top’ hesap tehlikesi (237)
Korona Sonrasında Şirketlerin Ahlakı Değil Hukuku Devrede Olur (325)
Corona Affı, Corona Virüsünden daha tehlikeli (299)
Corona Sonrası Bizi Neler Bekliyor? (209)
Korona Virüs İstatistiklerine Neden Güvenemiyorum? (288)
Hükümetin Dilemması (176)
KoronaVirüsü nedeniyle hükümete önerilerim (315)
Coronavirüs Akp İktidarına mı yarar? (309)
Hasta olma korkusu (175)
Müştereklerde birleşelim (299)
1.000.000 TL’lik tazminatın psikolojik açıklaması (268)
Toplumdaki memnuniyetsizlik neden CHP’ye oy olarak yansımıyor? (303)
Karşı Mahallenin Ekmeğini Yemek (321)
Siyaset CHP’lilerin afyonudur. (322)
Peki, neden Haluk Levent? (292)
2020 felaketle geldi derken… (344)
Tehlikenin boyutu çok büyüdü (477)
Firavun Halkına Evrilmek Üzereyiz (542)
Beni enterese etmeyen insanlar… (664)
Diyanet İşleri Başkanı’nın büyük korkusu (386)
Kanunların itibarını kaybetmesi… (592)
Kılıçtaroğlu neden yeniden parlatılıyor? (545)
Savaştan mı kaçıyorlar, Medeniyet, Özgürlük Göçü mü? (551)
“Milli ve Yerli” İcra Sistemi (520)
Teknofest olmuş Damatfest! (650)
İnce mi, İmamoğlu mu güzellemeleri! (441)
12 Eylül anısına yürek burkan bir alıntı (591)
Erdoğan 2023’te iktidarı teslim eder mi? (645)
Maliyet Muhasebesi açısından Camilerimiz (589)
Kaftancıoğlu bombası! (1123)
Seçimde kim kazandı? (541)
Ben İmamoğlu’nun yerinde olsam (1) (553)
KHK’lıyım, İşsizim, Dilenciyim (551)
Toplum Kişiliğinde Hiçlik Dönemi (544)
İmam Hatip Okulları Ömrünü Neden Doldurdu? (751)
Ve maalesef sanal mahkeme ve sanal yargılama dönemi de başladı! (644)
Yılmaz Özdil Kitabı Üzerine (958)
Türkiye İttifakı’na “Zillet” vatandaşlar dâhil mi? (585)
Muharrem İnce’yi Linç Etme Ekibi Meydanlarda… (767)
Kemalizm İdeoloji midir? (609)
Devletle iş yapmamanın avantajı veya bu yönetimle çalışılmaz (636)
Televizyon Seyretmeme Hastalığı (838)
Ben İbrahim’in milletinden değilim! (795)
“Ego”nun sosyal medya izdüşümü(2) (661)
"Ego"nun Sosyal Medya İzdüşümü (1) (722)
“Mahkeme-i Kübra” ya da “Büyük Mahkeme”deki itiraf niteliğindeki ifademdir (667)
Ekonomik kriz mriz boş, asıl ahlaki krize odaklanın! (950)
Amazon, Ekonomik Kriz, Yabancı Sermaye vs… (1077)
Çapsız Lider (1380)
Erdoğan’a mucize önerilerim! (1178)
Kılıçtaroğlu Neden Gitmeli? (1168)
Seçimden sonra yaşanacak kâbus senaryoları (1085)
Sayın Cumhurbaşkanı(*) Muharrem İnce’ye Sağlık Sistemi’nde mucize önerilerim! (1234)
Seçimlere Rusya veya başka ülkelerden hatta içeriden müdahale olabilir mi? (975)
NEDEN SANA OY VERMEYECEĞİM? (1811)
Dinde güncelleme veya dincilerin deist olması (1412)
Yine yanlış ata oynadın CHP! (1645)
Bir ‘Şey’i kırk defa söyleseniz de olmuyor artık! (1693)
CHP’nin gizli zarar vericileri... (1307)
Layık olamama sorunu (1446)
ARAPLARIN GÖZÜNDEN TÜRKLER (1974)
Sittin sene sonra iktidar olmak (1416)
Türkler… Kürtler… vs... Benim tezim. (1326)
Adaletin aglatan öyküsü... (1455)
Fuat Avni’de aklımdan çıkmayanlar (1352)
Büyüdük, yersen!.. (1572)
Memleketten iğrençlik manzaraları: (1572)
Bu CHP yönetimi bu haliyle bizlere yol gösteremez. (1589)
Artık sana da yeter artık Kılıçtaroğlu! (1450)
Öteki olmanın dayanılmaz hafifliği! (1735)
Halkın bir kesiminin öğrenmek istemediği “Şeyler!” (1810)
Sosyal Medyada Neden HAYIR diyorum paylaşımları (2084)
Referandumu Bilal’e anlatır gibi anlatayım (1981)
Halkoylaması sonrası bir sabah kalkınca (2133)
Ekonomi 5.0, komplo teorileri ve parçalanabilir Türkiye (2233)
Bana sosyal medyanı söyle sana kim olduğunu söyleyeyim (2478)
‘Yaşıyoruz çok şükür’ der gibi… (2074)
Size yol göstermek mümkün değil sn. Erdoğan! (1934)
Şehitlere çok iyi cenaze töreni düzenliyorlar (2250)
Erdoğan’ı bitiren 3 önemli olay (2107)
Dardemsi gibi darbe (2760)
Türkiye ‘Mafya’ Cumhuriyeti! (1625)
Geçen hafta yaşanan HACK olayları üzerine… (1968)
Darbe girişiminin bize sağladığı faydalar (1948)
Cumhurbaşkanına tavsiyeler (1817)
Ayağı yere basmayan bir darbe geride kaldı (1942)
Erdoğan’ı Kılıçtaroğlu Başkan Yaptı! (2164)
Hainler Mezarlığı (1854)
Türkiye İslam Cumhuriyeti (2230)
Suriyeliler vatandaş olsun mu? (2109)
İktidarın kolay şirket kurma yalanı (2147)
AKP’nin yeni Ak-troller planı (2515)
Fuat Avni’yi ele veriyorum (3355)
Hulusi Akar için açıklama yapan TSK neden yanılıyor? (2591)
CHP de (D)Evrim’i ıskalamak üzere (2302)
Dinle küçük adam! (2462)
Şükür Eğitimi (2257)
Yol Mühendisi (2549)
Çalınan kimlik bilgileri fiyaskosu (2321)
Yılmaz Özdil’deki güç zehirlenmesi (2197)
Medya sektörü nasıl yok ediliyor? (2326)
Sosyal medya alıntısı (2227)
Devrileceksin Kılıçtaroğlu! (2726)
Çerez Siyasetçiler! (2347)
17-25 Aralık Hırsızlık Haftası (2764)
BAŞKA-ANLIK! (2149)
Şehitlik mertebesine bir dil de ben uzatayım (2263)
Erdoğan’ı anlamak veya anlıyormuş gibi yapmak (2452)
Türkistan sorununu bir de böyle okuyun. (2557)
HDP de mi Takiyye Yapıyor? (2710)
CHP’ye Tavsiyeler 5 (2155)
CHP’ye Tavsiyeler 4 (2199)
CHP’ye Tavsiyeler 3 (2619)
CHP’ye tavsiyeler 2 (2500)
CHP’ye tavsiyeler 1 (2566)
Tehlikeli günler yaklaşırken bilgisayarda güvenlik nasıl olmalı? (2600)
Atatürk neden eskimiyor? (2638)
Gezi Gençliği mi, Işid Gençliği mi Kazanacak? (2542)
Taksim Dayanışması 2015 haziranında tarihe karışabilir (2822)
Bu plan CHP’de tutar mı? (2457)
CHP iktidar olsa bile iktidarda kalabilir mi? (2685)
CHP kurtulur mu? (2598)
SEÇSİS’e neden güvenemiyorum? (2771)
Fuat Avni neden yakalan(a)maz? (16922)
İsrail Filistin’de kimi öldürüyor? (2675)
‘Ulusalcı’ların dilemması (2633)
Sen resmen bittin Kılıçtaroğlu! (2946)
Gezi’yi finanse eden Koç yalanı (2932)
Gezi Direnişi yıldönümünde kimler ne yapacak? (2946)
Erdoğan’ın kini bütün beyne yayılmış veya vatandaştaki korku zevki! (2926)
CHP’ye bir eleştiri de benden! (3021)
İkinci Gezi İsyanı Başlarken.. (2992)
Halkımız bu sözleri içine sindirdi! (2806)
Ve Twitter yoksa yaşam da yok! (3046)
MHP, BDP, IP! Bu defa bu halk için fedakarlık yapın (2899)
@BASCALAN ‘ın akıbeti ne olur? (2869)
Paralel Hırsızlık (2891)
Solcu yalakalar (2947)
Sansürle Mücadele Derneği derhal kurulmalı (2930)
Asıl paralel devlet kim? (3068)
Takiyye’nin İktidarı (2929)
AKP Sağlık Politikasında tuzağına düştüğü cemaatten nasıl kurtuldu? (2736)
Taksim Dayanışması @TaksimDayanisma nasıl kendini bitirdi? (3008)
Sol Cephe Nedir? (2791)
Sosyal medya anarşisti olmak ister misiniz? (2782)
RTE’nin Ruh Analizi (Derin Analiz) (2704)
GEZİ’den ümidini kesenlere cevaptır! (2765)
Kim nasıl, niçin ve ne zaman terörist oluyor? (3314)
Ben Derim Ki! Tecavüzün asıl kaynağı sensin! (2814)
Sana Kimse Diktatör Diyemez Tayip Erdoğan! (2906)
TGB’nin Dayanılmaz Yalnızlığı veya Gezi’nin İki Yüzü (2839)
GEZİ : Öteki Olmanın Verdiği Mutluluk! (2774)
Taksim Dayanışması’na Tavsiyemdir! (2806)
Bu yazıyı Allah’a İnanan Okusun (3003)
Tayyip Erdoğan’ı KKK Götürecek! (2991)
Gezi parkı direnişi kimleri şampiyon yaptı? (2777)
SEÇİMDE HİLE ÖNLENMESİ İÇİN MUHALEFETE ÖNERİMDİR (2837)
AKLIMA SEN GELDİN TAYYİP (2937)
O İKİ AYYAŞTAN BİRİ BENİM (2792)
Erdoğan ABD’de Ne Söylemek İstedi? (2688)
ŞU KAMER GENÇ OLAYI! (2897)