TÜRK ULUSUNA KARŞI OMUZ OMUZA!


B.Ayman Güler

Ahmet Davutoğlu, TC Başbakanı unvanıyla, 5 Şubat 2016 günü Mardin’de “KARDEŞLİK BULUŞMALARI” adı verilen bir toplantıda konuştu. Kendisini izleyebildiğim kadarıyla, zihin haritasını ve siyasal hedeflerini en açık dile getirdiği konuşması bu oldu.

*

Davutoğlu’na göre tarih, iki taraf arasındaki çatışmadan ibaret. Bu çatışma "BİRLEŞTİRİCİ RUH ile hareket edenler ve birleşen her şeyi parçalayıp tahrip etmek için tarihe barbarca bir yaklaşım sergileyenler” arasında geçiyor.

BİRLEŞTİRİCİ RUH Milleti İbrahim, Sultan Alpaslan, Selahaddin Eyyubi, 1920’deki birinci meclis ve şimdi kendisinin ruhu…

PARÇALAYICI RUH ise Haçlılar, Moğollar, sömürgeci devletler ve TÜRK ULUSÇULUĞU.

*

TC Başbakanı unvanına sahip olan Davutoğlu, TÜRK ULUSÇULUĞUNU ŞÖYLE GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ: “Tek tip ulusçu anlayış hangi formda ve hangi millette tecelli ederse etsin aynı sonuçları doğurur….Türk ulusçuluğu Arap ulusçuluğuyla aynı etnik parçalayıcılığıyla aynı kaderi yaşadı. PARÇALAYAN, BÖLEN ULUSÇULUK”.

*

Davutoğlu devam etti. Tek tipçi ulusçu anlayışın babaları gizli saklı Kuran okumak zorunda bıraktığı uygulamalarından söz etti. Ardından ağzından şu sözler döküldü: “Ve sonra güya bu tek tipçiliğe karşı, bu ret ve asimilasyona karşı olduğunu iddia eden örgütler ortaya çıktı, aynı ölçüde tek tipçi, aynı ölçüde kadim medeniyetimize savaş açan PKK ve arkasındaki zihniyet." dedi.

*

Parçalayıcı ulusçuluk karşısında, bir cephe kurma çağrısı da yaptı: “Şimdi yeni bir dönem başlatıyoruz. …. ey Kudüs e doğru yürüyen SELAHADDİN EYYUBİ NİN ordusundaki yiğit insanları, torunları, ey Mardin i merkez kılıp Kudüs e yürüyen Artuk Bey in çocukları, ey yedi iklimi birleştiren, birleştirici ruhun temsilcisi OSMANLI NIN EVLATLARI, ey Anadolu çocuklarını, Balkan çocuklarını, Kafkas çocuklarını bir istiklal aşkıyla birleştiren 1920 Birinci Meclis in üyelerinin çocukları… omuz omuza gelin ve birleşin.”

KİME KARŞI VE NE İÇİN?

“İslam medeniyetinin bütün değerlerine savaş açan” dediği, “inancımıza, irfanımıza, hikmetimize savaş açtı” dediği parçalayıcı TÜRK ULUSÇULUĞUNA, “tek parti ideolojisine KARŞI” BİRLEŞTİRİCİ RUHUN ZAFERİ İÇİN…

Siz kendinizi tüm dünya uygarlığının onurlu bir üyesi, Yunus Emre’nin, Köroğlu’nun, Pir Sultan’ın çocukları, Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları ve Türk vatandaşı olarak görenler misiniz, SİZE KARŞI. BİZE KARŞI.

*

BAŞBAKANLAR KENDİ ULUSLARINA KARŞI BÖYLE SAVAŞ ÇIĞLIKLARI ATARLAR MI? Atarlarsa, koltuklarının varlık sebebi olan meşruiyetleri ellerinde kalır mı?

Bu durumda olan bir hükümet başıyla “yeni bir dönem başlatıyoruz” dediği YENİ ANAYASA MASASI’NA OTURULUR MU? Oturanlar, bu SAVAŞ BALTALARINA SAP OLMUŞ OLMAZ MI?

***

MERAKLISINA BİR NOT: Söz konusu konuşmayı dinledim, siz de dinleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=Ae8uvDGkgeA

Sonra okudum; AKP internet sitesinde, şu adreste: http://www.akparti.org.tr/site/haberler/basbakan-davutoglu-mardinde-terorle-mucadele-eylem-planini-acikladi/82286#1

Ancak okumanızı değil, dinlemenizi öneririm. Çünkü konuşmanın “tam çözümü” yapılmamış. Daha doğrusu, konuşmanın asıl mesajları yerle yeksan edilip gitmiş. Zaman bulsam da, konuşmada olup partinin sitesindeki yazılı metinde olmayan cümleleri, sitedeki yazının üstüne eklesem. Sitede yapılan işin bir haber tekniğinin gereği mi, yoksa parti bürokrasisinin patronlarını sansürlemelerinin ürünü mü olduğunu hep birlikte görsek! 


https://www.youtube.com/watch?v=Ae8uvDGkgeA&authuser=0

2/9/2016
Okuma Sayısı : 1536Origami 4 - Kağıt Katlama Kitabım
[Kolektif]

Dikkat Ediyorum, Düşünüyorum, Çözüyorum - Öğrenmeye İlk Adım (3 Yaş)
[Kollektif]

Gençlik Edebiyatı
[Aliye Uslu Üstten]

Destekcilerimiz

TÜM YAZARLARIMIZ

SEÇTİKLERİMİZ

Pompeo: Çin ABD ulusal güvenliğine tehdit oluşturuyor
CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu hakkında iddianame düzenlendi
PKK’lı terörist: Çatışmalarda ön saflara kadın ve çocuklar sürülüyor
Oltu’da 1,5 metrelik Hopa engereği görüldü
İrem Yaman: Tarihe geçtim
ABD’den ithal edilen bazı mallarda ek mali yükümlülük yüzde 50 indirildi
Adli Tıp Kurumu 2’nci raporu: Şule Çet’in intihar ettiğini gösteren kanıt yok
Ali Koç: Kabus gibi sezon bitiyor
Fatih Terim, Ümit Davala ve Orhan Ak, PFDK’ya sevk edildi
Kadınlar ’’uyuşturucu satılıyor’’ diyerek yol kapattı
Sultangazi’de çöp kutusunda yüzlerce ölü civciv bulundu
Google, Huawei ile işbirliğini kesti
Galatasaray, 22’nci lig şampiyonluğunu elde etti.
100’üncü yıl coşkusu! On binlerce kişi akın etti
Lisede beden eğitimi, resim ve müzik zorunlu ders olmaktan çıkıyor
Yurtta 19 Mayıs coşkusu
Çiftlik Bank’ın ’Tosun’undan eşine romantik klip
Koruma kararı aldırdığı eski sevgilisi kapıya gelince bıçaklayarak öldürdü
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ifade verdi
PFDK ceza yağdırdı
Bilirkişi: Şule Çet’in ayakkabısının önce düşmesi, intihar örüntüsüne aykırı
Ankara’da milli bayramlarda da toplu taşıma ücretsiz
Bakan Gül, Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesini değerlendirdi: Kısıtlama kararları kaldırıldı
Bursalı iş insanı Selim Sayılgan, ’manipülasyon’ (hileli yönlendirme) suçundan yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 7 gün hapis cezası aldı
Kırmızılı Kadın’ın Anayasa Mahkemesi’ne yaptığı başvuru sonuçlandı
Şule Çet’in babasına sanıktan ağır söz: Kızına sahip çıksaydın
Enis Berberoğlu ve Erdem Gül’ün ’örgüte yardım’ davasında karar verildi
Bakan Selçuk açıkladı! Okullara yeni tatil düzeni
Karamollaoğlu, ’23 Haziran seçimlerine SP olarak Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Necdet Gökçınar ile devam etmeye karar vermiş bulunmaktayız
İYİ Parti’den Mustafakemalpaşa için yeni itiraz