TÜRK ULUSUNA KARŞI OMUZ OMUZA!

B.Ayman Güler
Ahmet Davutoğlu, TC Başbakanı unvanıyla, 5 Şubat 2016 günü Mardin’de “KARDEŞLİK BULUŞMALARI” adı verilen bir toplantıda konuştu. Kendisini izleyebildiğim kadarıyla, zihin haritasını ve siyasal hedeflerini en açık dile getirdiği konuşması bu oldu.

*

Davutoğlu’na göre tarih, iki taraf arasındaki çatışmadan ibaret. Bu çatışma "BİRLEŞTİRİCİ RUH ile hareket edenler ve birleşen her şeyi parçalayıp tahrip etmek için tarihe barbarca bir yaklaşım sergileyenler” arasında geçiyor.

BİRLEŞTİRİCİ RUH Milleti İbrahim, Sultan Alpaslan, Selahaddin Eyyubi, 1920’deki birinci meclis ve şimdi kendisinin ruhu…

PARÇALAYICI RUH ise Haçlılar, Moğollar, sömürgeci devletler ve TÜRK ULUSÇULUĞU.

*

TC Başbakanı unvanına sahip olan Davutoğlu, TÜRK ULUSÇULUĞUNU ŞÖYLE GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ: “Tek tip ulusçu anlayış hangi formda ve hangi millette tecelli ederse etsin aynı sonuçları doğurur….Türk ulusçuluğu Arap ulusçuluğuyla aynı etnik parçalayıcılığıyla aynı kaderi yaşadı. PARÇALAYAN, BÖLEN ULUSÇULUK”.

*

Davutoğlu devam etti. Tek tipçi ulusçu anlayışın babaları gizli saklı Kuran okumak zorunda bıraktığı uygulamalarından söz etti. Ardından ağzından şu sözler döküldü: “Ve sonra güya bu tek tipçiliğe karşı, bu ret ve asimilasyona karşı olduğunu iddia eden örgütler ortaya çıktı, aynı ölçüde tek tipçi, aynı ölçüde kadim medeniyetimize savaş açan PKK ve arkasındaki zihniyet." dedi.

*

Parçalayıcı ulusçuluk karşısında, bir cephe kurma çağrısı da yaptı: “Şimdi yeni bir dönem başlatıyoruz. …. ey Kudüs e doğru yürüyen SELAHADDİN EYYUBİ NİN ordusundaki yiğit insanları, torunları, ey Mardin i merkez kılıp Kudüs e yürüyen Artuk Bey in çocukları, ey yedi iklimi birleştiren, birleştirici ruhun temsilcisi OSMANLI NIN EVLATLARI, ey Anadolu çocuklarını, Balkan çocuklarını, Kafkas çocuklarını bir istiklal aşkıyla birleştiren 1920 Birinci Meclis in üyelerinin çocukları… omuz omuza gelin ve birleşin.”

KİME KARŞI VE NE İÇİN?

“İslam medeniyetinin bütün değerlerine savaş açan” dediği, “inancımıza, irfanımıza, hikmetimize savaş açtı” dediği parçalayıcı TÜRK ULUSÇULUĞUNA, “tek parti ideolojisine KARŞI” BİRLEŞTİRİCİ RUHUN ZAFERİ İÇİN…

Siz kendinizi tüm dünya uygarlığının onurlu bir üyesi, Yunus Emre’nin, Köroğlu’nun, Pir Sultan’ın çocukları, Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları ve Türk vatandaşı olarak görenler misiniz, SİZE KARŞI. BİZE KARŞI.

*

BAŞBAKANLAR KENDİ ULUSLARINA KARŞI BÖYLE SAVAŞ ÇIĞLIKLARI ATARLAR MI? Atarlarsa, koltuklarının varlık sebebi olan meşruiyetleri ellerinde kalır mı?

Bu durumda olan bir hükümet başıyla “yeni bir dönem başlatıyoruz” dediği YENİ ANAYASA MASASI’NA OTURULUR MU? Oturanlar, bu SAVAŞ BALTALARINA SAP OLMUŞ OLMAZ MI?

***

MERAKLISINA BİR NOT: Söz konusu konuşmayı dinledim, siz de dinleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=Ae8uvDGkgeA

Sonra okudum; AKP internet sitesinde, şu adreste: http://www.akparti.org.tr/site/haberler/basbakan-davutoglu-mardinde-terorle-mucadele-eylem-planini-acikladi/82286#1

Ancak okumanızı değil, dinlemenizi öneririm. Çünkü konuşmanın “tam çözümü” yapılmamış. Daha doğrusu, konuşmanın asıl mesajları yerle yeksan edilip gitmiş. Zaman bulsam da, konuşmada olup partinin sitesindeki yazılı metinde olmayan cümleleri, sitedeki yazının üstüne eklesem. Sitede yapılan işin bir haber tekniğinin gereği mi, yoksa parti bürokrasisinin patronlarını sansürlemelerinin ürünü mü olduğunu hep birlikte görsek! 


https://www.youtube.com/watch?v=Ae8uvDGkgeA&authuser=0

2/9/2016
Okuma Sayısı : 1951


Tavsiye Ettiğimiz Kitaplar