AKP Suriyelileri İzmir de seçmen yapacak

B.Ayman Güler
KENDİ VATANDAŞI İŞSİZLİK VE AÇLIKLA MÜCADELE EDERKEN AKPKK SURİYELİ MÜLTECİLERE HARÇLIK ADI ALTINDA HER AY 400 DOLAR MAAŞ VERDİ.
2013 yılı için 16 yaşından küçükler için 761 TL olan miktar ise 739 TL oldu.

"AKP Suriyelileri İzmir de seçmen yapacak"
CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, AKP’nin Suriyeli mültecileri İzmir’de seçmen gösterip oy kullandıracağını iddia etti.

Güler, Konak’ta vatandaşları ziyaret etti. Güler, CHP Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz’un yanı sıra yaklaşık 100 kişinin katıldığı toplantıda, AKP’nin seçim sonucunu değiştirmek için Suriye’den gelen mültecileri kullanacağını öne sürerek, bunun önüne geçebilmek için sandık örgütlenmesinin şart olduğunu belirtti.

Güler: ”AKP saltanatını yıkmalıyız. Bu iktidarın gitmesi lazım. Suriye’den gelen mülteciler, seçimi değiştirmek üzere mahallelere serpiştirildi. Burada olmadıkları halde bilgisayar marifetiyle buraya geldiler, seçimde de oy kullanacaklar. Bu tür küçük operasyonlarla sonucu değiştirecekler. Sandıkta örgütlenmeliyiz, seçim döneminde değil, hemen şimdi. Onlar bilgisayarda hile yapıyorlarsa biz yaşadığımız yerlerde bu hileyi ortaya çıkaracağız. TBMM İçişleri Komisyonu üyesiyim. Sandık sorumlumuz, ilçe başkanına o da bana sorunlu mahalleleri iletecek. AKP’nin gücü yok, yüzde 47 illüzyondur. AKP, İzmir’i düşüremediği için kendini eksik hissediyor. İzmir düşmedikçe kendini iktidar hissedemeyecek ama Cumhuriyetin kalesi düşmeyecek. Yerel seçimlerde İzmir için çalışıp, Türkiye için sonuç alacağız. Burası aydınlanmanın parlayan kalesi. Kırgınlıkları koyun bir tarafa; zaferle birlikte o kırgınlıkları hatırlamayacağız.” diye konuştu.

4/16/2013
Okuma Sayısı : 2220


Tavsiye Ettiğimiz Kitaplar