CHP’de 4’ü büyükşehir 102 belediye başkanı adayı daha açıklandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi 4’ü büyükşehir olmak üzere 102 belediye için partisinin adaylarını açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından parti genel merkezinde basın açıklaması yaptı. Torun, seçim yarışının adil ve demokratik şartlarda geçmesini ümit ettikleri belirterek, "AK Parti şehir müdürü arıyor. Seçmenden istediği zaman görevden alacağı kişiye onay vermesini istiyor. Bu seçmene de bir saygısızlıktır" dedi.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki’yi yaptığı açıklamalar üzerinden eleştiren Torun, "Sayın Mehmet Özhaseki sanki bu kötü yönetimde hiç sorumluluğu yokmuş gibi seçilirse daha iyi bir belediye başkanlığı yapacağını ifade ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olduğunu unutmuş" diye konuştu. 

’ADAYLARIMIZI AK PARTİ İLE KAVGAYA HAZIRLAMIYORUZ’

AK Parti’nin kavga çıkararak, gerçekleri saklamaya çalıştığını öne süren CHP’li Torun, "Seçimlere giderken, gerçeğimiz şudur; millet, hayat pahalılığı atında eziliyor. Devletin kaynaklarını seçime seferber ediyorlar. Hayat pahalılığını engelleyemiyorlar. Herkes iş ve aş kaygısı içinde. Maalesef bugünkü mevcut yönetim bu hakikati saklıyor. Bunun için kavga, gürültü çıkarıyor. Bizim sesimizi değil, milletin dertlerini bastırmaya çalışıyor. Kimsenin kaderini kimsenin iki dudağı arasına terk etmiyoruz. Adaylarımızı AK  Parti ile kavgaya hazırlamıyoruz. Ulaşımı, sağlığı ucuzlatacak çözümler üretiyoruz. Eğitime giden çocukların masraflarını azaltarak, eğitimi ucuzlatmaya çalışıyoruz. Kadınların şehrin sokaklarında güven içinde çıkmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Kavgaya değil, hizmete hazırlıyoruz. Adaylarımızı tebrik ediyor, sürecin ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz" dedi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, büyükşehirlerden Bursa adayının Mustafa Bozbey, Kahramanmaraş adayının Ali Öztunç, Mersin adayının Vahap Seçer, Van adayının Nurettin Beyaz olduğunu açıkladı. Torun, Bayburt’ta Kaan Eraslan, Bitlis’te Burhan Küsen, Iğdır’da Sözer Sayan, Kütahya’da Eyüp Kahveci’nin de başkan adayları olduğunu söyledi. 

CHP’NİN MERSİN ADAYI VAHAP SEÇER OLDU

CHP’nin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Vahap Seçer olduğu açıklandı. Seçer, "Partili, partisiz tüm Mersinlilerin oyuna talibim ve iyi bir belediye başkanı olacağım. Bunun için hazırım" dedi.  

CHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, CHP’nin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adayının, Vahap Seçer olduğu kaydedildi. İsminin duyurulmasının ardından DHA muhabirine açıklama yapan Seçer, "Mersin, hem CHP hem de diğer siyasi partiler açısından son derece önemli. Türkiye siyaseti açısından önemli, Türkiye’nin barışı açısından önemli, Türkiye’nin kardeşliği açısından önemli bir kent. Sorumluluğumun farkındayım. Uzun süredir bu konuda çalışmalarım oldu. Deneyimli bir siyasetçiyim. Mersin’i tanıyorum, Anamur’u biliyorum, Tarsus’u biliyorum, 13 ilçeyi biliyorum. Her kesimden insanları tanıyorum. Onların taleplerini biliyorum, dertlerini biliyorum. İnşallah, seçimleri başarı ile tamamlayacağım. Partili, partisiz tüm Mersinlilerin oyuna talibim ve iyi bir belediye başkanı olacağım. Bunun için hazırım" diye konuştu.

VAHAP SEÇER KİMDİR?

Vahap Seçer, 5 Ekim 1963’te, Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya geldi. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olan Seçer; tarım, sanayi ve dış ticaret alanlarında faaliyeti olan şirketlerde yönetim kurulu üyesi ve başkanı olarak görev yaptı. Evli ve 2 çocuk babası Vahap Seçer, CHP’den 23’üncü dönemde Mersin milletvekili seçildi.


1/4/2019 Bu Haberin Kaynağı:dha / Okuma Sayısı : 156


Almanız İçin Tavsiye Ettiğimiz Kitaplar...

Şifanın Gücü
[Elif Kiraz]

Snoopy“nin Küçük Kütüphanesi
[Kolektif]

Avludakiler
[Orhan Aydın]

Diğer HaberlerimizDestekcilerimiz

YAKLAŞAN ÖNEMLİ GÜNLER

DÖZİV KURU


Hava Durumu