Gümüşhane’de vatandaşlar isyanda! Doktor yok Trabzon’a gidin
02.Aralık.2018

Karadeniz Gazetesi // ÖZEL // Gümüşhane Devlet Hastanesinde bazı birim doktorlarının olmayışı yada azlığı vatandaşı çileden çıkarıyor. Ayağımızın dibinde hastane var ama doktor yok. Maalesef kilometrelerce uzaklıkta bulunan Trabzon’a gitmek zorunda kalıyoruz” diyerek tepki gösterdiler. 

TEPKİLER BÜYÜYOR

170 bin 173 kişinin yaşadığı Gümüşhane’de doktor sıkıntısı yaşanıyor. Bazı branşlarda doktor olmayışı yada normalinden çok daha az olması büyük mağduriyetlerin yaşanmasına neden oluyor. Daha önceden bir birimde 6-8 doktor görev yaparken bu sayılar bu günlerde maalesef 1 veya 2’ye kadar düştü. Özellikle çocuk doktoru sıkıntısı büyük tepkilere neden oluyor. 

SORUN GİDERİLSİN

Sağlık Bakanlığının randevu sistemine giren vatandaşlar ise Gümüşhane Devlet Hastanesinden ancak 1 hafta sonrasına gün bulabiliyorlar. Yaşanan sorunların biran önce bitmesini isteyen vatandaşlar ise, “Ayağımızın dibinde hastane var ancak doktor yok. Bunun için kilometrelerce uzaklıktaki hastanelere gitmek zorunda kalıyoruz” ifadelerini kullandılar.

MİLYONLUK YATIRIM

Türkiye’de atama bekleyen doktorların olduğunu belirten vatandaşlar, “Burada siyasililerin ve bürokrasinin de büyük bir eksikliği var. Madem doktor getiremeyecektiler veyla olan doktorları elimizden alacaktılar neden milyonlarca lira yatırım yapıp bu hastaneye buraya diktiler. Acil çözüm bulunsun” şeklinde konuştular.


12/2/2018 Bu Haberin Kaynağı:Karadenizgazete.com.tr / Okuma Sayısı : 220


Almanız İçin Tavsiye Ettiğimiz Kitaplar...

Acil Şifalar Kabulüm
[Fatma Bahçe]

Lafla Peynir Gemisi Yürümez
[Göknur Birincioğlu]

Yağmur Damlaları Karadeniz Ereğli
[Nurettin Uçar]

Diğer HaberlerimizDestekcilerimiz

YAKLAŞAN ÖNEMLİ GÜNLER

DÖZİV KURU


Hava Durumu