Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda 1 altın 2 gümüş madalya

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da düzenlenen Avrupa Tekvando Şampiyonası’nın üçüncü gününde kadınlar 62 kiloda İrem Yaman altın, 67 kiloda Nur Tatar Askari ile erkekler 74 kg Muhammed Emin Yıldız gümüş madalyanın sahibi oldu.

45 ülkeden 363 sporcunun mücadele ettiği Büyükler Avrupa Tekvando Şampiyonası’na Türkiye, 9 erkek ve 13 bayan olmak üzere toplam 22 sporcu ile katılım gösteriyor. Şampiyonanın üçüncü gününde

Kadınlar 62 kiloda İrem Yaman finalde İspanyol Marta Calvo’yu yenerek altın madalya kazandı ve Avrupa şampiyonu oldu. Erkekler 74 kg Muhammed Emin Yıldız Hırvat Toni Kanaet’e, bayanlar 67 kiloda Nur Tatar Askari ise İngiliz Lauren Williams’a finalde yenilerek gümüş madalyadanın sahibi oldular. 

Erkekler 80 kiloda tatemiye çıkan Yunus Sarı çeyrek finalde Rus Maksim Khramtcov’a yenilerek şampiyonaya veda etti.

Avrupa Şampiyonasının dördüncü ve son gününde yarın, erkekler 87 kiloda Ömer Fırat Çelik ve Muhammed Talha Sarı, +87 kiloda Ensar Uğuz ile kadınlar 73 kiloda Nafia Kuş ve Ayşe Asma ile +73 kiloda Sude Bulut madalya mücadelesi verecek.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN İREM YAMAN’A TEBRİK TELGRAFI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükler Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda kadınlar 62 kiloda tatamiye çıkan ve altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu olan İrem Yaman’a tebrik telgrafı gönderdi. 

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da düzenlenen Avrupa Tekvando Şampiyonası devam ediyor. 45 ülkeden 363 sporcunun mücadele ettiği Büyükler Avrupa Tekvando Şampiyonası’na Türkiye, 9 erkek ve 13 bayan olmak üzere toplam 22 sporcu ile katılım gösteriyor. Şampiyonanın üçüncü gününde kadınlar 62 kiloda İrem Yaman finalde İspanyol Marta Calvo’yu yenerek altın madalya kazandı ve Avrupa şampiyonu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda altın madalya kazanan millli sporcu İrem Yaman’a tebrik telgrafı gönderdi.

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK DA MİLLİ TEKVANDOCULARI TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Büyükler Avrupa Tekvando Şampiyonası’nın üçüncü gününde altın madalya kazanan İrem Yaman ile gümüş madalya kazanan Muhammed Emin Yıldız ve Nur Tatar Askari’yi tebrik etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, "Avrupa Taekwondo Federasyonu (WTE) tarafından düzenlenen Büyükler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli sporcularımızdan altın madalya kazanan İrem Yaman kardeşim ile gümüş madalya elde eden Muhammed Emin Yıldız ve Nur Tatar Askari’yi gönülden tebrik ediyorum. 2020 olimpiyatları yolunda hedeflerine adım adım yaklaşan sporcularımıza kariyerlerinin devamında başarılar diliyorum. Bu madalyalarda emeği geçen herkesi kutluyorum." ifadelerini kullandı.

5/12/2018 Bu Haberin Kaynağı:dha / Okuma Sayısı : 1224


Almanız İçin Tavsiye Ettiğimiz Kitaplar...

Son Kez Öpeyim Seni Şehit Yavrum
[Salim Şengül]

Üzgünüz Çok Geç Kaldınız
[Hüseyin Acarlar]

Yaşam Merdiveni
[Ali Rıza Malkoç]

Diğer HaberlerimizDestekcilerimiz

YAKLAŞAN ÖNEMLİ GÜNLER

DÖZİV KURU


Hava Durumu