Ata’nın ziyaretine, Marmaris’te kutlama

Marmaris Fenerbahçeliler Derneği, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 3 Mayıs 1918’de Fenerbahçe Kulübü’ne gerçekleştirdiği ziyaretin 100’üncü yıldönümünde bir araya geldi. Grup, saat 19.07’de. Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı

Marmaris Fenerbahçeliler Derneği üyesi bir grup, bugün saat 19.00’da Kordon Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı önünde, Mustafa Kemal Atatürk’ün 3 Mayıs 1918’te Fenerbahçe Kulübü’ne gerçekleştirdiği ziyaretin 100’üncü yıldönümü için bir araya geldi. Yaptıkları tezahüratın yanı sıra, 10’uncu Yıl ve İzmir Marşı’nı söyleyen grup, Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anasına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı’nı okudu. 

Saatler 19.07’yi gösterdiğinde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Marmaris Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Levent Esin, Fenerbahçe’nin Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, "Fenerbahçe öyle bir güçtür ki cemaatin en şaşalı döneminde, FETÖ/PDY örgütüne kafa tutmuş, 3 Temmuz 2011 günü, kumpasın başlatıldığı o uğursuz gün 500 bin taraftarıyla sokağa çıkmıştır. Bugün Ata’mızın huzurunda tekrar ediyoruz, Fenerbahçe laik Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkedeki en büyük koruyucusu ve ilelebet teminatı olacaktır" dedi.

Açıklama ardından bir süre tezahürat yapıp marş söyleyen taraftarlar olaysız şekilde dağıldı.

5/4/2018 Bu Haberin Kaynağı:dha / Okuma Sayısı : 1103


Almanız İçin Tavsiye Ettiğimiz Kitaplar...

Ferit Edgü’nün Eserlerinde Kafkaesk Dünya
[Selma Baş]

Jack Engle“nin İbretlik Hayat Hikayesi
[Walt Whitman]

OLTACI Denize Dair Hikâyat
[Vecdi Çıracıoğlu]

Diğer HaberlerimizDestekcilerimiz

YAKLAŞAN ÖNEMLİ GÜNLER

DÖZİV KURU


Hava Durumu