İzmir Torbalı Belediye Başkanı Uygur hakkında suç duyurusu

İçişleri Bakanlığı, İzmir’in Torbalı ilçesinde Belediye Başkanı seçilen CHP’li Ramazan İsmail Uygur hakkında ’Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi;

"İzmir Torbalı Belediye Başkanı seçilen Ramazan İsmail Uygur’un, belediye başkanlığı devir teslimi sırasında, devletin birliği, beraberliği ve saygınlığını temsil eden Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret ve tehdit içeren ifadeleri nedeniyle Türk Ceza Kanunun 299’uncu maddesinde düzenlenen ’Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan İçişleri Bakanlığı’nca Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuş ve gerekli incelemeler başlatılmıştır."

’KANDİL’DEN Mİ CESARET ALIYORSUN?’

İzmir’in Torbalı ilçesinde resmi olmayan seçim sonuçlarına göre belediye başkanı seçilen CHP’li İsmail Uygur’un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerine AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül tepki gösterdi. Şengül, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

"Sen, hangi çap ve boyla böyle konuşuyorsun? Sen git, ilçene nasıl hizmet edeceğinin derdine düş. Senin beynin ve kapasiten Cumhurbaşkanımız hakkında konuşmaya yetmez. İki kelimeyi bir araya getirmekten acizsin, bir de Cumhurbaşkanımız hakkında haddin olmayan cümleler kuruyorsun. Bunlar senin kurabileceğin cümleler değil. Sana bunları hangi hainlerin söylettiğini çok iyi biliyoruz. Senin arkanda duran Kandil’den mi cesaret alıyorsun? Sen de birileri gibi sırtını terör örgütlerine mi dayadın? Sen ve seni besleyenlerin hepsi de gelse, Cumhurbaşkanımızı size yedirmeyiz."

’BAŞKAN ADAYINI VE MİLLETVEKİLİNİ İMA ETTİM’

İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında ’Cumhurbaşkanına hakaret’ten Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulan CHP’li İsmail Uygur, yazılı açıklama yaptı. Uygur, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ben konuşmamda bir isim vermedim. Orada bir tane bile cümlede, Sayın Cumhurbaşkanının ismi geçmiyor. Cumhurbaşkanının muhatabı ben değil, Sayın Genel Başkanımızdır. Biz belediye başkanlığı yapıyoruz. Ayrıca bu görevleri yeni yapmış, ilk kez seçim kazanmış biri de değilim. Kampanya süresince rakiplerim olan belediye başkan adayı ve milletvekilini ima ettim. Çünkü onlar her gün gazetelere demeçler verdiler. Televizyon programlarına çıktılar. Buradaki belediyeyi örnek gösterdiler. Vatandaşı kandırdılar. Benim sözlerimin hedefindeki isim doğrudan belediye başkan adayının kendisidir. O da ilçemizde 5 yıldır belediyeyi yöneten Adnan Yaşar Görmez’in kendisidir. Yine seçim çalışmalarında kendisine destek veren milletvekilini de ima ederek genel bir konuşma yaptım.

5/4/2019 Bu Haberin Kaynağı:dha / Okuma Sayısı : 146


Almanız İçin Tavsiye Ettiğimiz Kitaplar...

İnci’nin Teselliye İhtiyacı Var - İlk Okuma Kitabım
[Anna Wagenhoff]

Gök Tanrı İnancı
[Arif Erman]

Merhaba Aşk
[Rukiye Gül Bakırhan]

Diğer HaberlerimizDestekcilerimiz

YAKLAŞAN ÖNEMLİ GÜNLER

DÖZİV KURU


Hava Durumu